°C
   2020 09 27 Sekmadienis

   D. Trumpas skiria 35 milijonų dolerių paramą prekybos žmonėmis aukoms

   Nuotrauka: CNBC nuotr.

   2020-08-05 08:00:00

   D. Trumpo administracija skyrė daugiau nei 35 mln. USD Teisingumo departamento dotacijų organizacijoms, teikiančioms prekybos žmonėmis aukoms saugų prieglobstį.

   Dotacijos bus paskelbtos antradienį Baltuosiuose rūmuose vyksiančiame renginyje, kuriame dalyvaus generalinis prokuroras Williamas Barras, prezidento patarėja Ivanka Trump, kiti administracijos pareigūnai, prekybą žmonėmis išgyvenę asmenys ir jiems padedančios organizacijos.

   35 mln. būsto dotaciją prekybos žmonėmis aukoms skiria Teisingumo departamento nusikaltimus išgyvenusių aukų tarnyba, kurios tikslas yra suteikti būstą ir paslaugas prekybą žmonėmis išgyvenusiems asmenims.

   Baltųjų rūmų atstovai teigia, kad dotacijas dalins 73 organizacijos iš 33 valstijų. Jos sieks suteikti nuo šešių iki 24 mėnesių pereinamojo laikotarpio arba trumpalaikę pagalbą būstui, įskaitant nuomos mokestį, komunalines paslaugas ar kitas susijusias išlaidas, pavyzdžiui, užstato sumokėjimą. 

   Šie pinigai taip pat gali būti naudojami siekiant padėti aukoms rasti nuolatinį būstą, gauti darbą ir gauti profesinį mokymą bei konsultacijas.

   Prezidento Donaldo Trumpo dukra Ivanka Trump teigė, kad dėl koronavirusinės pandemijos susiklosčiusių sąlygų kaip niekada svarbu suteikti saugią ir palaikančią aplinką nusikaltimų aukoms. Ji teigė, kad karantino metu daugybė prekybos žmonėmis aukų turėjo gyventi su savo prekeiviais.

   „Administracija išgirdo apie šiuos rūpesčius ir reaguoja skirdama reikiamą finansavimą ne pelno siekiančioms organizacijoms. Jos užtikrins, kad nukentėję asmenys turėtų stabilią gyvenamąją vietą“, - pranešime spaudai teigė Ivanka Trump.

   Tarp organizacijų, kurios dalins dotacijas, yra Majamyje esanti „Camillus House Inc.“, „Alternatyvos mergaitėms“ „Detroito ir Jordanijos bendruomenės išteklių centras” Shaker Heights mieste, Ohajuje.

   Pradėjęs eiti prezidento pareigas, D. Trumpas pradėjo įnirtingai kovoti prieš prekybą žmonėmis. Sausio mėnesį jis skyrė specialų patarėją dirbti šiuo klausimu.

   Jo dukra taip pat akcentavo kovą su prekyba žmonėmis kaip vieną iš svarbiausių asmeninės veiklos sričių.

   Sausio mėnesį vykusioje išvykoje į Atlantą, kurios tikslas buvo aplankyti ne pelno siekiančias organizacijas, padedančias prekybos žmonėmis aukoms, Ivanka Trump prekybą žmonėmis įvardijo kaip „šių dienų vergiją“ ir teigė, kad Baltieji rūmai yra pasiryžę padaryti tam galą. 

   Skaityti komentarus