°C
   2020 04 07 Antradienis

   Danijos valdžia priima įstatymus, kuriais siekiama prievarta skiepyti asmenis nuo koronaviruso

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2020-03-21 19:00:00

   Danijos valdžia šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, kas leidžia vyriausybei priversti žmones skiepytis nuo koronaviruso.

   Nepaprastosios padėties įvedimas šalyje suteikia gana plačius įgaliojimus valdžios institucijoms siekiant kovoti su COVID-19 pandemija. Šis įstatymas galios iki 2021 m. kovo mėnesio.

   Piliečiams, kurie atsisako būti ištirti dėl koronaviruso, gresia baudos ir laisvės atėmimo bausmė. Jiems bus draudžiama lankytis prekybos centruose, maisto prekių parduotuvėse, taip pat lankytis viešosiose įstaigose ir ligoninėse, o taip pat bus uždrausta naudotis viešuoju transportu.

   „Įstatymas ne tik priverčia gyventojus vykdyti karantino priemones, bet ir sukuria teisę valdžios institucijoms priversti žmones skiepytis, nors šiuo metu nėra skiepijamasi nuo šio viruso ir tai apskritai nėra privaloma“, - pranešė vietinė žiniasklaidos grupė.

   Kopenhagos universiteto teisės fakulteto profesorius Jensas Elo Rytteris teigė, kad naujosios priemonės yra „išties kraštutinės. Tokios dar nebuvo taikytos nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.“   Pradinis įstatymo projektas buvo dar labiau gąsdinantis, nes vadovaujantis juo policijos pareigūnai būtų galėję patekti į privačių namų teritorijas be jokio orderio tais atvejais, jei kyla įtarimas dėl to, jog tuose namuose gyvena asmenys, galimai sergantys korona virusu. Tačiau šis reikalavimas buvo panaikintas prieštaraujant kitoms Parlamento partijoms.

   Šiuo metu Danijoje užregistruoti 875 koronaviruso atvejai ir 2 mirties atvejai.

   Skaityti komentarus

   geras komentars 2020 21 03 10:07

   tai ka yra israstas skiepas koks ce ssssssss,

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   NM 2020 22 03 10:11

   Pabaigos pradžia, viskas eina pagal planą!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Laima 2020 22 03 04:29

   Gyvenu Danijoje, bet pasirodo kuriamos fantastinės istorijos. Danai turi vakciną nuo korona??? Jie net paskelbė, kad neberegistruoja užsikrėtusiųjų ir atsisako vykti į iškvietimus, nebent tau prasidėjo beviltiškas dusulys! Kas kuria tokius briedus?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Giedre 2020 22 03 04:39

   O Lietuvoje negali priimti įstatymo kad už fantazuojamu straipsniu spausdinimą atimtu galimybe rašyti?? Kosmosas jau visai!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Orewuaras 2020 22 03 04:52

   Kas gyvena Danijoje. Patvirtinkite ar paneikite, Štai nuoroda: https://www.thelocal.dk/20200313/denmark-passes-far-reaching-emergency-coronavirus-law/amp

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai