°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   „DarkMarket“ žlugimas: Europolas uždarė didžiausią tamsiojo interneto rinką, užsiimančią nelegalia prekyba

   Nuotrauka: Brifly News nuotr.

   2021-01-14 13:00:00

   Antradienį ES kriminalinės žvalgybos agentūra „Europol“ pranešė, kad didžiausia neteisėta narkotikų, padirbtų pinigų ir kenkėjiškų programų pardavimo rinka internete „DarkMarket“ buvo atjungta didžiulės tarptautinės operacijos metu.

   Tarptautinėje specialiųjų pajėgų operacijoje prieš „DarkMarket“ (liet. „Tamsioji rinka”) dalyvavo saugumo agentūros iš Vokietijos, Australijos, Danijos, Moldovos, Ukrainos, JK, taip pat ir JAV. Tuo tarpu Europolas koordinavo jų veiksmus ir teikė operatyvinę analizę.

   Vokietijoje pareigūnai sulaikė 34 metų australą, įtariamą nelegalios platformos savininką. Savaitgalį jis buvo sulaikytas netoli Danijos sienos. Atlikus tolimesnį tyrimą, Moldovoje ir Ukrainoje buvo aptikta daugiau nei 20 serverių, kurie „Dark Market“ teikė prieglobos (angl. „hosting”) paslaugas, todėl jie buvo konfiskuoti.

   Tikimasi, kad konfiskuotuose serveriuose saugomi duomenys apie kibernetinius nusikaltimus padės atskleisti dar daugiau nelegalios rinkos vadovų, pardavėjų ir pirkėjų.

   Tamsioji rinka vykdė nelegalią prekybą narkotikais, padirbtais pinigais, vogtais kreditinių kortelių duomenimis, anoniminėmis SIM kortelėmis ir kenkėjiškomis programomis. Pasak Europolo, aptikta beveik 500 000 vartotojų, įskaitant 2400 pardavėjų. Tyrėjai teigė, kad platformoje verslas buvo vykdomas per kriptovaliutas ir siekė apie 140 milijonų eurų.

   „DarkMarket“ pasiskolino pavadinimą iš gerai žinomo elektroninių nusikaltimų forumo, kuriame taip pat buvo prekiaujama nelegaliais daiktais bei paslaugomis. Pastarajį FTB sunaikino dar 2008 metais. Tuomet buvo areštuota apie 60 žmonių, o jo įkūrėjui Renukanth’ui Subramaniam’ui, kuris veikė iš Londono, buvo skirta beveik penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

   Tamsiojo interneto turinys saugomas perdangos tinkluose (angl. „overlay networks”) ir prie jo galima prisijungti tik naudojant anoniminę programinę įrangą, pvz., „Tor“, kuriai reikalinga speciali konfigūracija arba autorizacija.

   Skaityti komentarus