°C
   2020 09 26 Šeštadienis

   Dėl įvesto karantino Paryžiuje gerokai sumažėjo oro tarša

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-03-25 17:00:00

   Dėl Prancūzijoje įvesto visuotinio karantino, siekiant pažaboti koronaviruso protrūkį, oro taršos lygis Paryžiuje sumažėjo apie 20–30 proc., teigia šalies sostinės regiono oro taršos stebėsenos agentūra „Airparif“.

   Dėl karantino, įsigaliojusio kovo 17 d., gatvėse nebeliko daugybės automobilių ir sunkvežimių, taip pat drastiškai sumažintas skrydžių skaičius dviejuose Paryžiaus oro uostuose.

   „Airparif“ ataskaitoje teigiama, kad praėjus vos dviem dienoms nuo karantino pradžios, agentūra fiksavo „20–30 proc. pagerėjusią oro kokybę Paryžiaus metropolyje, o azoto oksidų emisija sumažėjo daugiau nei 60 proc.“

   Daugelyje automagistralių oro tarša sumažėjo iki lygio, kuris įprastai fiksuojamas miesto parkuose.

   „Šį oro taršos sumažėjimą lydi anglies dioksido – šiltnamio dujų – mažėjimas, o tai rodo šių dviejų problemų sąsajas ir naudą klimatui dėl oro kokybės pagerėjimo“, – tvirtina „Airparif“.

   Tiesa, nepaisant karantino, Paryžiaus ore nesumažėjo vadinamųjų PM2,5 ir PM10 dalelių, mažiausių ir žalingiausių oro taršos elementų, kiekis. Šios dalelės gali įsismelkti giliai į plaučius ir patekti net į žmogaus kraują.

   „Airparif“ teigimu, atšalus orams intensyvesnis namų šildymas ir aplink Paryžių esančiuose regionuose vykdoma žemės ūkio veikla neleido sumažinti šių kenksmingų dalelių taršos lygio.

   „Dėl staigaus eismo sumažėjimo dalelių lygiai nepadidėjo iki pavojingų, kurie normaliomis sąlygomis tikriausiai būtų pasiekti“, – tikino agentūra.

   Skaityti komentarus