°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Didžiulė D. Trampo pergalė

   Nuotrauka: alkas.lt nuotr.

   Autorius: alkas.lt informacija
   2021-02-18 17:00:00

   Vasario 13 dieną JAV Senate baigėsi buvusio JAV Prezidento D. Trampo apkaltos nagrinėjimo procesas. Senato balsavimu bet kokie kaltinimai buvusiam Prezidentui buvo atmesti. Kaip ir buvo tikėtasi – D. Trampas buvo išteisintas, nebuvo rasta jokių įrodymų, kad buvęs JAV Prezidentas sausio 6 d. kažkaip skatino išpuolius prieš Kapitolijų.

   Kaltinimą palaikė 57 Senato nariai, atmetė – 43. Dviejų trečdalių daugumos, t.y. 67 balsų, reikiamų apkaltai, surinkti nepavyko.

   Demokratai patyrė jau antrąjį apkaltos pralaimėjimą. Pati apkalta, beje, prieštaravo JAV Konstitucijai – pagal šalies Konstituciją apkalta negali būti rengiama buvusiam šalies Prezidentui, t.y. asmeniui, kuris jau yra palikęs savąjį postą.


   Kaip žinia, D. Trampas tapo pirmuoju JAV istorijoje Prezidentu, kuriam du kartus buvo įgyvendintas apkaltos procesas. Ši apkalta – tai jau antroji apkalta pateikta D. Trampui. Pirmoji apkalta, jei kas pamenate, buvo susijusi su Rusijos kaltinimais – buvo teigiama, kad, neva, Rusija kažkaip tai padėjo Trampui laimėti 2016 m. rinkimus. Pirmoji apkalta taip pat baigėsi D. Trampo pergale.

   Respublikonų partijos nuomone, šis apkaltos procesas buvo tik demokratų bandymas politiškai sužlugdyti buvusį JAV Prezidentą, „prisegus“ jam apkaltą, jis jau niekada negalėtų kandidatuoti į JAV Prezidentus. Pats D. Trampas visą šį politinį cirką įvardijo kaip „raganų medžioklę“ (witch hunt).

   Respublikonų partija palaikė savo vadą – tik septyni respublikonų Senato nariai balsavo už apkaltą, visi kiti  balsavo prieš. Tų septynerių, balsavusių už apkaltą, politinės karjeros, daugumos manymu, kaip ir baigtos. Jų rinkėjai aiškiai pasipiktinę savo atstovų tokiais balsavimais, jais nepatenkinti visi likusieji respublikonų partijos nariai.

   Taigi tokios žinios – tiek konservatyviems respublikonams, tiek ir žmonėms, parėmusiems buvusį JAV Prezidentą – tikrai puikios. Žmonės tą dieną sveikino vieni kitus, džiaugėsi svarbia D. Trampo pergale, vildamiesi, kad 2024 m. D. Trampas vėl kandidatuos į JAV Prezidentus.

   Reikia pažymėti, kad D. Trampo žinomumas šalyje nei kiek nesumažėjo, net atvirkščiai, jo rėmėjų skaičius, net ir tarptautiniu mastu, pastebimai auga. Susikūrė, taip vadinamas MAGA judėjimas (pagal buvusio prezidento D. Trampo šūkį „Make America Great Again“) – ne tik remti buvusį Prezidentą D. Trampą, bet ir tęsti jo sumanymus, jo pradėtus darbus ir pan.

   D. Trampo žinomumo priežasčių toli ieškoti ir nereikia – Trampas dirbo žmonėms, buvo laikomas žmonių  Prezidentu. Beje, kas šiaip jau retai politikoje sutinkama, D. Trampas įvykdė visus savo rinkiminius pažadus ir įsipareigojimus.

   2024 metai ne už kalnų, labai tikėtina, kad tais metais  D. Trampas vėl kandidatuos į JAV Prezidentus.

   Skaityti komentarus

   Tiesa 2021 19 02 02:01

   Pirmos apkaltos priežastis buvo telefono skambutis Ukrainos naujam išrinktam prezidentui, kurio pokalbio metu Trampas teiravosi apie Baideno ir jo sūnaus korupciją Ukrainoje. Šiuo metu Baidenui ir jo sūnui Ukrainos prokuratūra yra pateikusi areštus už korupciją "Burismos" kompanijos veikloje ir Ukrainos žmonių turto pasisavinimą ir išrašytas orderis tų milijonų grąžinimui.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai