°C
   2022 08 15 Pirmadienis

   Donaldas Trumpas paskelbė, jog paduoda CNN į teismą, taip pat yra nusitaikęs ir į kitas žiniasklaidos priemones

   Nuotrauka: CNN nuotr.

   2022-08-01 11:00:00

   Trečiadienį buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė apie ketinimą paduoti televizijos transliuotoją „CNN” į teismą. „CNN” žinomas kaip vienas iš pagrindinių „netikrų naujienų“ skleidėjų, liūdnai pagarsėjusių dėl „pasikartojančių šmeižikiškų pareiškimų“ prieš buvusį prezidentą. D. Trumpas taip pat perspėjo, kad imsis panašių veiksmų ir prieš kitas žiniasklaidos priemones.

   282 puslapių laiške, adresuotame „CNN” vykdomajam direktoriui Chrisui Lichtui, taip pat vykdomajam viceprezidentui ir generaliniam advokatui Davidui Vigilante'ui, reikalaujama, kad tinklas paskelbtų teisingą informaciją:

   “...pilną ir teisingą pataisymą, atsiprašymą ar paneigimą tose pačiose svetainės publikacijose ar atitinkamuose numeriuose, kuriuose buvo paskelbti pirmiau minėti straipsniai, nuorašai ar laidos, ir tai padaryti tokioje pat gerai matomoje vietoje ir tokiu pat būdu, kaip ir minėtas originalus straipsnis, nuorašas ar transliacija bei tai padaryti per dešimt (10) dienų nuo šio pranešimo įteikimo dienos.”

   „Jei nepaskelbsite tokio pataisymo, atsiprašymo ar klaidingos informacijos paneigimo, jums, „CNN”, bus pateiktas ieškinys ir bus reikalaujama atlyginti žalą“, – rašoma laiške, kuriame pateikiami keli pavyzdžiai, ką D. Trumpo komanda laiko šmeižtu.

   Pirmoji įvardyta tema yra 2016 m. rinkimai, kuriuose D. Trumpo komanda atkreipė dėmesį, kad „CNN” „ne kartą drįso teigti, kad prezidentas D. Trumpas buvo išrinktas neteisėtai“, nors toks teiginys buvo „visiškai nepagrįstas“.

   Tačiau laiške daugiausia dėmesio skiriama 2020 m. rinkimams. Jame tvirtinama, kad „CNN” pranešimai „ir prieš rinkimus, ir po rinkimų nuosekliai skatino pasakojimą, smerkiantį prezidento D. Trumpo užimamo posto teisėtumą ir kompetenciją“.

   Panašu, kad tokie žiniasklaidos pranešimai yra orientuoti į rezultatus, kaip išduoda slaptas vaizdo įrašas: „CNN” darbuotojas buvo nufilmuotas aptarinėdamas 2020 m. prezidento rinkimus. Darbuotojas gyrėsi, kad „CNN” padėjo nugalėti prezidentą D. Trumpą 2020 m. rinkimuose ir pavadino atsakovą, savo darbdavį, „propagandos“ skleidėju. „Pažiūrėkite, ką mes padarėme, mes pašalinome D. Trumpą... Aš 100% ketinu tai pasakyti. Ir aš 100% tikiu, kad jei ne „CNN”, vargu, ar D. Trumpas būtų pralaimėjęs.”

   Kiti D. Trumpo laiške pateikti pavyzdžiai:

   • „CNN” „skubėjimas“ prezidentą D. Trumpą įvardinti melagiu
   • „CNN” prezidentą D. Trumpą vadina melagiu, prilygina jį naciams ir komunistams
   • „CNN” sąmoningas ir nuolatinis „didžiojo melo“ charakteristikos naudojimas
   • Unikalus požiūris į prezidento D. Trumpo įsitikinimus, lyginant su tais, kurie priklauso kitiems visuomenės veikėjams
   • Ataskaitoje pateikiama daug pavyzdžių.

   Laišką anglų kalba galite perskaityti čia. 

   „Pranešiau „CNN” apie savo ketinimą pateikti ieškinį dėl jų pasikartojančių šmeižikiškų pareiškimų prieš mane“, – sakoma D. Trumpo pranešime.

   „Taip pat pradėsiu veiksmus prieš kitas žiniasklaidos priemones, kurios apgaudinėjo mane ir apgaudinėjo visuomenę dėl milžiniško masto sukčiavimo įrodymų per 2020 m. rinkimus“, – pridūrė jis ir pažadėjo „niekada nenustoti kovoti už tiesą ir už mūsų šalies ateitį!“

   Skaityti komentarus