°C
   2020 06 07 Sekmadienis

   E. Macronas: ES deficito taisyklė „priklauso praėjusiam šimtmečiui“

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-11-07 21:00:00

   Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį paskelbtame interviu pareiškė norą, kad Europos šalys panaikintų griežtą euro zonos deficitų limitą ir sulaužytų tabu, kuriuo deficitų neleidžiama naudoti augimo ir investicijų stimuliavimui.

   „Mums reikia permąstyti savo ekonomikų tvarką“, – interviu „The Economist“ žurnalui sakė E. Macronas apie euro zonos deficitų limitą, kuris pagal nustatytas taisykles neturi siekti 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

   Šis deficitų limitas kartu su kita taisykle, apribojančia visas skolas ties 60 proc. BVP riba, tapo pagrindu 1999 metais sukurtai euro valiutai.

   Prancūzija jau kurį laiką ragina Vokietiją pradėti investuoti savo biudžeto pertekliaus lėšas, taip skatinant lėtėjančią ES ekonomiką. E. Macronas įspėjo, kad, jei nebus imamasi tokių veiksmų, technologijų ir gynybos sektoriuose žemyną aplenks JAV ir Kinija, kurių išlaidos yra milžiniškos.

   „Europa turi milžiniškas santaupas. Su didele šių santaupų dalimi yra išperkamos Amerikos iždo obligacijos, – sakė E. Macronas. – Tad su savo santaupomis mokame už Amerikos ateitį, o patys tampame pažeidžiamais. Tai yra absurdas.“

   „Dėl šių priežasčių diskusijos apie biudžetų deficitus priklauso praėjusiam šimtmečiui“, – pridūrė jis.

   E. Macronas teigė, kad, jei Europa norėtų išlikti pasauline jėga, nereikėtų vengti didesnių deficitų, norint įsipareigoti strateginėms investicijoms.

   Be to, nesutarimai dėl deficitų leistų Pekinui ir Vašingtonui užimti lyderių pozicijas skaitmeninėse ir karinėse sferose geopolitinių nesutarimų metu.

   „Tokie nesutarimai mums neleis pasiruošti ateičiai, – sakė Prancūzijos prezidentas. – Kai pažvelgiu į mūsų investicijas į dirbtinį intelektą, lyginant su Kinija ar Jungtinėmis Valstijomis, mes nesame toje pačioje kategorijoje.“

   Skaityti komentarus