°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   Elon'as Musk'as: draudimas D. Trump'ui naudotis „Twitter“ paskyra turi būti atšauktas

   Nuotrauka: msnbc.com nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2022-05-11 21:00:00

   Elon'as Musk'as pareiškė, kad panaikins „Twitter“ draudimą buvusiam prezidentui Donaldui Trumpui naudotis savo paskyra, nuo to momento, kai tik oficialiai perims socialinės žiniasklaidos platformą.

   „Tesla“ magnatas, kurio 44 mlrd. vertės turtas praėjusį mėnesį buvo patvirtintas „Twitter“ direktorių tarybos, pateikė tokį komentarą antradienį interviu „Financial Times“.

   „Nuolatinis draudimas turėtų būti naudojamas labai retasi ir tikrai skirtas toms paskyroms, kurios yra robotai, arba sukčiai, arba šlamšto paskyros... Manau, kad nebuvo teisinga uždrausti Donald'ui Trump'ui naudotis savo paskyra“, – sakė E. Musk'as.


   „Manau, kad tai buvo klaida, nes tokiu būdu buvo atstumta didžioji dalis šalies rinkėjų balsų, kurių nebuvimas nulėmė D. Trump'o pralaimėjimą.“

   „Atšaukčiau nuolatinį draudimą“, – pridūrė E. Musk'as. „Aš dar neturiu „Twitter“. Taigi tai nėra panašu į tai, kas tikrai nutiks, nes o kas, jei aš dar neturiu „Twitter“?

   D.Trump'as buvo pašalintas iš „Twitter“ ir kitų didelių socialinių tinklų platformų po įvykių JAV Kapitolijuje 2021 m. sausio 6 d.

   Tuometinis prezidentas buvo apkaltintas savo šalininkų kurstymu kelti riaušes prie Kapitolijaus, kol Kongresas rengė oficialų posėdį, kuriuo buvo patvirtinta išrinktojo prezidento Joe Bideno rinkimų kolegijos pergalė.

   Musk'o pareiškimas antradienį patvirtina ankstesnius pranešimus, kad jis griežtai priešinosi „Twitter“ sprendimui neleisti 45-ajam prezidentui dalyvauti savo platformoje.

   Jared'as Birchall'as, vyriausias Musk'o padėjėjas, kuris buvo apibūdintas kaip „tikslus žmogus“ teigė, kad mintis uždrausti prezidentui naudotis „Twitter“ paskyra buvo „beprotiška“.

   Musk'as, kaip pranešama, „tebėra sugniuždytas“, kad Trump'ui vis dar neleidžiama rašyti savo paskyroje, rašo vietinė žiniasklaida.

   D. Trump'o šalininkus labai nudžiugino mintis, kad Musk'as perims „Twitter“ kontrolę ir pakeis jo turinio moderavimo politiką.

   D. Trump'as savo ruožtu pažadėjo negrįžti į „Twitter“, o nupsrendė reklamuoti savo socialinės žiniasklaidos platformą „Truth Social“. Musk'as labai retai viešai kalba apie situaciją praėjusį mėnesį, sakė, kad „Truth Social“ turi pakeisti pavadinimą.

   „Truth Social“ (siaubingas pavadinimas) egzistuoja dėl to, nes „Twitter“ cenzūravo žodžio laisvę“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė Muskas. – Vietoj to socialinis tinklas turėtų vadintis „Trumpet“!“

   „Twitter“ sprendimas uždrausti Trump'ui naudotis savo paskyra buvo pagrindinis Musk'o ir tuometinio generalinio direktoriaus Jacko Dorsey nesutarimų taškas.

   Dorsey iš pradžių nepritarė Trump'o pašalinimui iš „Twitter“, tačiau persigalvojo po to, kai padarė išvadą, kad buvęs prezidentas pažeidė paslaugos naudojimo sąlygas, rašoma žurnale.

   Nepaisant to, Dorsey ir Musk'as palaikė draugiškus santykius ir bendravo dialogu, rašoma laikraštyje.

   Dorsey, „Twitter“ įkūrėjas, praėjusiais metais pasitraukęs iš generalinio direktoriaus pareigų, patvirtino, kad Musk'as neišvengiamai nupirks įmonę, sakydamas, kad turtingiausias pasaulio žmogus yra „ypatingas sprendimas“ San Franciske įsikūrusiai įmonei.

   Elon'as Musk'as smerkia „stiprų kairiojo sparno šališkumą“ „Twitter“ cenzūroje.\

   Žurnalas taip pat pranešė, kad Musk'as svarstė apie galimą „Twitter“ įsigijimą šių metų pradžioje po to, kai kalbėjosi su „Babylon Bee“ generaliniu direktoriumi.

   Musk'as ir „Babylon Bee“ generalinis direktorius Sethas Dillon'as kalbėjo apie tai kovo mėnesį po to, kai satyrinė dešiniųjų naujienų svetainė buvo pašalinta iš „Twitter“, nes tyčiojosi iš translytės Bideno administracijos pareigūnės Rachel Levine.

   „Babylon Bee“ paskelbė satyrinę naujienų istoriją, kurioje Levine'as buvo apdovanotas kaip „metų žmogus“ ir paskatino „Twitter“ įvesti draudimą.

   Dillon'as žurnalui sakė, kad jam patvirtinus, kad „Babylon Bee“ tikrai buvo pašalinta iš svetainės, E. Musk'as iškėlė galimybę nusipirkti „Twitter“.

   Skaityti komentarus