°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Elonas Muskas 2024 metų JAV prezidento rinkimuose palaikys respublikonų kandidatą

   Nuotrauka: GETTY IMAGES nuotr.

   2022-06-16 20:00:00

   Turtingiausiu pasaulio žmogumi vadinamas verslininkas Elonas Muskas birželio 15 d. pareiškė, kad 2024 m. JAV prezidento rinkimuose ketina balsuoti už Floridos gubernatorių Roną DeSantisą ir prognozavo, kad 2022 m. ateis „raudonoji banga“.

   Atsakydamas į klausimą iš populiarios „Tesla“ gerbėjų paskyros socialiniame tinkle „Twitter“, E. Muskas sakė, kad dar reikia nuspręsti, ar jis balsuos už respublikoną prezidento poste. Paklaustas, į ką jis linkęs, Muskas atsakė: „DeSantis“.

   R. DeSantis, respublikonas, nesakė, kad 2024 m. sieks prezidento posto. Manoma, kad vėl kandidatuos buvęs prezidentas Donaldas Trumpas.

   Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje R. DeSantis teigė, kad daugiausia dėmesio skiria savo gubernatoriaus kandidatūros perrinkimui 2022 m. lapkritį. „Susikoncentruoju į 2022 metus, – sakė gubernatorius. - Bet visada vertinu afroamerikiečių palaikymą!“

   Šis trumpas pokalbis buvo dalis pokalbio socialiniame tinkle „Twitter“, kurį E. Muskas pradėjo atskleisdamas, kad per specialiuosius rinkimus Teksaso 34-ojoje Kongreso apygardoje jis atidavė pirmąjį savo gyvenime balsą už respublikoną. E. Muskas balsavo už Mayrą Flores, kuri laimėjo rinkimus ispaniškame rajone, kuris dešimtmečius balsavo už demokratus.

   „Balsavau už Mayrą Flores – pirmą kartą balsavau už respublikonų kandidatą“, – sakė Muskas.

   Suskaičiavus daugiau nei 95 procentus balsų, birželio 14 d. paskelbta, kad M. Flores gavo 51 procentą balsų per specialiuosius rinkimus, praneša „Decision Desk“. Demokratų varžovas Danas Sanchezas surinko 43,3 proc. balsų.

   Likusią kadencijos dalį M. Flores dirbs vietoje, kurią atsilaisvino buvęs atstovas Filemonas Vela (demokratas iš Teksaso), kuris šį pavasarį atsistatydino ir dirbs Vašingtono teisės ir lobizmo įmonėje „Akin Gump“.

   „Esu amžinai dėkinga“, – sakė M. Flores savo kalboje birželio 14 d. - 100 metų buvome laikomi savaime suprantamu dalyku.“

   Respublikonai nacionaliniu lygmeniu skyrė pinigų ir pastangų M. Flores, manydami, kad Pietų Teksaso ispanakalbiai gyventojai dalijasi konservatorių susirūpinimu dėl sienų saugumo ir ekonomikos.

   Galimybė įveikti Pietų Teksaso mėlynąjį barjerą (demokratus) paskatino respublikonus, kurie siekia paversti regioną raudona spalva ir susigrąžinti JAV Atstovų rūmų kontrolę.

   Praėjusį mėnesį paskelbtame „Twitter“ įraše E. Muskas pirmą kartą atskleidė, kad planuoja balsuoti už respublikonus. „Anksčiau balsavau už demokratus, nes jie dažniausiai buvo gera partija“, – gegužės 18 d. rašė E. Muskas. - Tačiau jie tapo susiskaldymo ir neapykantos partija, todėl nebegaliu jų palaikyti ir balsuosiu už respublikonus.“

   E. Muskas šiuo metu ketina įsigyti „Twitter“. Milijardierius taip pat atskleidė, kad 2020 m. rinkimuose palaikė demokratą Andrew Yangą. „Palaikiau Yangą praėjusį kartą, bet DeSantis turi daugiau galimybių laimėti“, – „Twitter“ įraše rašė E.Muskas.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus