°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   ES lyderiai nori nedelsiant suteikti Ukrainai kandidatės statusą

   Nuotrauka: apphotoukraina.com nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2022-06-18 09:00:00

   Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį Kijeve įvykus bendram Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir keturių ES lyderių susitikimui pareiškė, kad Vokietija, Prancūzija, Italija ir Rumunija pasisako už tai, kad Ukrainai būtų nedelsiant suteiktas ES kandidatės statusas.

   E. Macronas į Ukrainą atvyko traukiniu kartu su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu, Italijos ministru pirmininku Mario Draghi ir Rumunijos prezidentu Klausu Iohannisu.

   Pasibaigus deryboms, atvykę lyderiai surengė spaudos konferenciją, kurioje paskelbė derybų rezultatus ir išreiškė paramą Ukrainai vykstant kariniam konfliktui su Rusija.


   E. Macronas pirmasis pabrėžė, kad visi susirinkusieji pritaria tam, jog Ukrainai būtų suteiktas tiesioginės kandidatės į ES statusas.

   Jis pridūrė, kad Prancūzija Ukrainai pristatys šešis papildomus ilgojo nuotolio „Ceasar“ pabūklus, neskaitant dvylikos jau pristatytų ginklų.


   Vokietijos kancleris O. Scholzas pareiškė, kad atvyko į Ukrainą su aiškia žinia: Ukraina priklauso Europos šeimai, ir Vokietija palaikys teigiamą sprendimą dėl Ukrainos ir Moldovos stojimo į ES.

   M. Draghi taip pat išreiškė paramą Ukrainos kandidatės statusui: „Esame savo istorijos lūžio taške. Ukrainos žmonės kasdien gina demokratijos ir laisvės vertybes, kuriomis grindžiamas Europos projektas, mūsų projektas. Negalime laukti. Negalime atidėti šio proceso.“


   Italijos premjeras taip pat kalbėjo apie Ukrainos naikinimą, kurį ji patiria šiame kare, pabrėždamas, kad Rusija „sunaikino vaikų darželius, žaidimų aikšteles“. Tačiau jis pažadėjo, kad Ukraina bus atstatyta su ES pagalba.


   Tuo tarpu V. Zelenskis paragino atvykusius lyderius daryti didesnį spaudimą Rusijai ir priimti naują, septintąjį sankcijų Maskvai paketą, teigdamas, kad jos agresija yra puolimas prieš visą Europą. Ukrainos lyderis taip pat tvirtino, kad kuo daugiau ginklų jo šalis gaus iš Vakarų šalių, tuo greičiau ji galės išlaisvinti Rusijos okupuotas teritorijas.


   Šaltinis

   https://www.rt.com/russia/557275-ukraine-eu-candidacy

   Skaityti komentarus

   Artūrasln 2022 18 06 09:24

   Sudaužyta Ukraina kaip obuolį ir nepadės nei 7 nei 10 paketas

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai