°C
   2020 11 29 Sekmadienis

   Europos Taryba pranešė apie reikšmingą santykių su Rusija pagerėjimą

   Nuotrauka: sputniknews.lt nuotr.

   Autorius: sputniknews.lt informacija
   2020-10-21 19:00:00

   Europos Tarybos (CE) generalinė sekretorė Marija Pejčinovič Burič sakė, kad Europos Tarybos ir Rusijos santykiai žymiai pagerėjo, praneša RIA Novosti.

   Pirmadienį prasidėjo pirmasis Europos Tarybos generalinės sekretorės vizitas Maskvoje.

   ,,Tikiu, kad mano vizitas vyksta simboliniu metu, nes kitais metais bus 70-osios žmogaus teisių konvencijos metinės, kuri yra kertinis akmuo žmogaus teisių srityje visiems europiečiams. Rusija taip pat gauna naudos iš mūsų nuolatinio bendradarbiavimo. Mes tai diskutavome su ministras. Mūsų santykiai žymiai pagerėjo", — po derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu žurnalistams sakė ji.

   Ji paaiškino, kad Tarybos dėka daugiau nei 700 advokatų iš Rusijos gavo papildomą išsilavinimą. ,,Rusija taip pat gina moterų teises įgyvendindama įvairius Saugumo tarybos projektus. Tai tik keli mūsų bendrų projektų pavyzdžiai", — sakė generalinė sekretorė.

   Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po pusiasalyje įvykusio referendumo.

   Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

   Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdima nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

   Skaityti komentarus