°C
   2020 09 30 Trečiadienis

   „Facebook“ paskelbė apie teisminį ginčą su Airija dėl duomenų perdavimo iš ES į JAV

   Nuotrauka: DNA India nuotr.

   2020-09-14 09:00:00

   Socialinės žiniasklaidos milžinas „Facebook“ pradėjo teisinius veiksmus prieš Airijos duomenų apsaugos komisiją, siekdamas sustabdyti siūlomą įsakymą, kuris ribotų kompanijos duomenų siuntimą iš ES šalių į JAV.

   Tinklaraščio įraše šia tema pasisakė ir „Facebook“ politikos ir komunikacijos viceprezidentas Nickas Cleggas. Jis ragino reguliavimo institucijas „laikytis proporcingo ir pragmatiško požiūrio, kuris kiek įmanoma apsaugotų nuo šimtų tūkstančių įmonių žlugimo, kurios, kaip ir „ Facebook “,  sąžiningai kliovėsi šiais mechanizmais, kad saugiai ir užtikrintai perduotų duomenis “.

   Pasak „Facebook“, Airijos komisija, pagrindinė „Facebook“ reguliavimo institucija visoje ES, pradėjo tyrimą dėl bendrovės vykdomo duomenų perdavimo tarp ES ir JAV. Jie pasiūlė, kad pagrindinis „Transatlantic Data Transfer“ bendrovės naudojamas mechanizmas negali būti naudojamas ES-JAV duomenų perdavimui. 

   Remiantis „Wall Street Journal“ šaltiniais, socialinės žiniasklaidos milžinas tikina, kad Europos Teisingumo Teismas (ETT) šį duomenų perdavimo mechanizmą, vadinamąsias standartines sutarčių sąlygas (SCC), liepos mėnesį pripažino galiojančiomis. Tačiau ES teismui priėmus šį sprendimą, duomenų apsaugos komisija išsiuntė „Facebook“ preliminarų nurodymą nutraukti ES vartotojams priklausančių duomenų perdavimą JAV.

   „Facebook“ teigė, kad duomenų apsaugos komisija bendrovei pareiškė, kad mechanizmas, kurį jie naudoja duomenų perdavimui iš ES į JAV, „praktiškai negali būti naudojamas“.

   Ketvirtadienį Airijos aukštajam teismui pateikti dokumentai rodo, kad „Facebook Ireland“ inicijavo duomenų apsaugos komisijos preliminaraus įsakymo teisminę peržiūrą. Teigiama, kad bendrovė mano, jog įsakymas buvo priimtas per anksti ir be reguliavimo rekomendacijų, kaip praktiškai vykdyti Europos Teisingumo Teismo (ETT) sprendimą.

   Duomenų apsaugos komisija šio klausimo nekomentavo.

   Skaityti komentarus