°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   Floridoje sulaikyta 170 žmonių, kurie vykdė vieną didžiausių prekybos žmonėmis operacijų

   Nuotrauka: cnn.com nuotr.

   2020-11-30 21:00:00

   Floridoje policija baigė dvejus metus trukusį prekybos vaikais tyrimą, dėl kurio per pastaruosius kelis mėnesius buvo areštuota daugiau nei 170 žmonių.

   Vyriausiasis pareigūnas Lawrence'as Revellas ir kiti pareigūnai paskelbė operacijos pavadinimu „Pagrobta nekaltybė“, slapto tyrimo dėl itin jaunos 13-14 metų mergaitės prievartos ir sekso pardavinėjimo rezultatus. Buvo atrasta, kad mergaitės mama vertė ją mylėtis su įvairiais vyrais mainais į pinigus ir narkotikus.

   Tyrimo metu buvo nagrinėjama ir daugybė kitų bylų.

   Operacijos truko kelis mėnesius, tačiau policija viešai dar neatskleidė visos informacijos, kad išvengtų tam tikrų nemalonumų. Revell teigė, kad tai greičiausiai didžiausia tokio tipo operacija Tallahassee istorijoje.

   106 žmonės buvo apkaltinti nusikaltimais, įskaitant prekybą žmonėmis, naudojant apgaulę vaikams iki 16 metų, taip pat vaikų pornografijos gamybą ir laikymą. Dar 72 žmonės buvo apkaltinti nusižengimais, įskaitant raginimą vykdyti prostituciją. Taikant įstatymą, kuris reglamentuoja baudžiamąjį nusižengimą, dalyvavo suaugę sekso paslaugų teikėjai, kurie veikė savo noru ir jų klientai, kurie turėtų būti skaičiuojami atskirai oficialiame skaičiavime, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių šie atvejai yra skaičiuojami kaip vienas.

   Taip pat buvo areštuoti kai kurie žymūs vietos veikėjai, tarp jų buvęs kandidatas į vietos biurą, mokytojas ir buvęs Floridos valstijos universiteto lengvosios atletikos lėšų rinkimo grupės „Seminole Boosters, Inc.“ pirmininkas.

   „Šios operacijos areštai yra kruopštus mūsų atsidavusių tyrėjų, kurie nenuilstamai stengėsi pasiekti aukų teisingumą šioje byloje, darbas. Negaliu apsakyti, kiek daug jūs įdėjote darbo ir kaip didžiuojuosi kiekvienu iš jūsų “, - sakė Revell.

   Tyrimo metu su vietos policija dirbo daugybė agentūrų, įskaitant JAV Tėvynės saugumo departamentą, JAV Floridos šiaurinės apygardos prokuratūrą, JAV Maršalų tarnybą, Floridos teisėsaugos departamentą, Valstybinę prokuratūrą ir Leono apygardą, Šerifo biuras.

   Tai tik viena iš daugelio panašių operacijų, kurios pastaraisiais metais vyko visoje valstijoje ir visoje šalyje.

   Per pastaruosius penkerius metus JAV maršalo tarnyba išeiškojo 75% gautų atvejų dėl dingusių vaikų. Iš jų per per 7 dienas buvo surasta 72 proc. Nuo 2005 m. taip pat buvo surasta daugiau kaip 2000 dingusių vaikų.


   Praėjusį mėnesį po didžiulės teisėsaugos operacijos Ohajuje, vadinamos „Operacija: rudens viltis“, buvo sulaikyti 179 žmonės, įtariami prekyba žmonėmis ir išgelbėtos 109 aukos, iš kurių 45 buvo dingę vaikai.

   Kai kurioms aukoms buvo vos 14-15 metų. Pasak Ohajo generalinės prokuratūros, aukos buvo nukreiptos į socialines tarnybas.

   Tyrėjai ragino aukas ir žmones, kurie žino apie aukas, pasisakyti ir suteikti išsamesnės informacijos.

   Skaityti komentarus

   Eidvilė 2020 03 12 01:03

   Šaunuoliai. Telaimina ir tepadeda jums Dievas ŠVČ Trejybė.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai