°C
   2021 04 13 Antradienis

   Floridos gubernatorius įsakymu uždraudė vakcinų pasus

   Nuotrauka: Getty Images

   2021-04-05 13:00:00

   Balandžio 2 d. JAV Floridos valstijos gubernatorius Ronas DeSantisas savo įsakymu uždraudė Kinijos komunistų partijos sugalvotus vakcinų pasus, taip tapdamas pirmuoju Amerikoje gubernatoriumi, kuris ėmėsi veiksmų prieš vadinamųjų piliečių teisių grupių norą kištis į asmeninius žmonių gyvenimus. 

   Tokio veiksmo politikas ėmėsi, kai buvo pranešta, kad Joe Bideno administracija ketina visose JAV įvesti vakcinų pasus, nors oficialiai Baltieji rūmai šią informaciją neigia.

   Pasak R. DeSantiso, vakcina nuo koronaviruso nėra privaloma pagal įstatymą, o vakcinavimo įrašai yra privati informacija, kuria negalima dalintis. Vakcinų pasai šią nuostatą pažeistų: „Reikalavimas parodyti tokį pasą einant į sporto varžybas, restoraną ar kino teatrą sukurtų dvi piliečių klases.“

   Vakcinų pasų JAV norėtų avialinijos ir kruizų kompanijos. Niujorko valstija pasiūlė savąjį paso variantą „Excelsior Pass“, skirtą naudoti didesniuose renginiuose. Izraelyje vakcinų pasai įvesti vasarį, su jais žmonės įleidžiami į sporto sales ir viešbučius. Islandija naudoja vakcinų pasus kelionėms į užsienį, o Saudo Arabija išduoda vakcinų pasus per mobiliąją programėlę vakcinuotiems žmonėms.

   Ekspertai tvirtina, kad mažai uždirbantys žmonės, neturintys išmaniųjų telefonų, dėl vakcinų pasų liktų užribyje.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus