°C
   2021 01 19 Antradienis

   FTB: Iki prezidento inauguracijos dienos planuojami ginkluoti protestai visų 50-ies Amerikos valstijų sostinėse

   Nuotrauka: chicagocrusader.com

   2021-01-12 14:00:00

   Kaip pranešė naujienų kanalas „ABC News“, remdamasis vidinio naudojimo Federalinio tyrimų biuro (FTB) dokumentu, iki JAV prezidento inauguracijos dienos sausio 20-ąją planuojami ginkluoti protestai visų 50-ies valstijų sostinėse, taip pat ir Vašingtono Kapitolijuje.

   FTB vidiniame dokumente rašoma: „Ginkluoti protestai planuojami visų penkiasdešimties valstijų sostinėse nuo sausio 16 iki mažiausiai sausio 20 d., o Vašingtono Kapitolijuje – nuo sausio 17 iki 20 d.“

   Pasak ABC žurnalisto Aarono Katersky’io, protestų organizatoriai „kviečia šturmuoti valstybinius, vietos ir federalinės valdžios teismo rūmus bei administracinius pastatus, jei prezidentas Donaldas Trumpas būtų pašalintas prieš inauguracijos dieną“.

   Dokumente taip pat rašoma, kad FTB „gavo informacijos apie atpažintą ginkluotę grupę, ketinančią atvykti į Vašingtoną sausio 16 d.“ Dokumente minima, kad ši grupė perspėjo, jog įvyks „didžiulis sukilimas“, jei Kongresas mėgins nušalinti prezidentą D. Trumpą pasinaudojus 25-ąja Konstitucijos pataisa“.

   Sausio 11 d. respublikonai blokavo demokratų bandymus įvesti rezoliuciją, raginančią viceprezidentą Mike’ą Pence’ą „sušaukti ir sutelkti pagrindinius kabineto vykdomųjų departamentų pareigūnus, kad būtų aktyvuotas 25-osios pataisos 4 skirsnis, paskelbiantis prezidentą Donaldą J. Trumpą nesugebančiu vykdyti savo pareigų ir nedelsiant vykdyti laikinai einančio prezidento įgaliojimų“.

   FTB dokumentas paviešintas po sausio 6 d. Vašingtono Kapitolijuje kilusio chaoso, dėl kurio nemažai įstatymų leidėjų apkaltino D. Trumpą ir pareikalavo surengti jam apkaltą arba pasinaudoti minėtąja Konstitucijos pataisa. Kiti įstatymų leidėjai, pavyzdžiui, demokratė Alexandria Ocasio-Cortez, taip pat paragino atsistatydinti senatorius Tedą Cruzą, Joshą Hawley’į ir Keviną McCarthy’į, teigdami, kad jie sąmoningai kurstė sausio 6 d. dienos įvykius remdami pastangas užginčyti rinkimų rezultatus.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus