°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   „Galiu užtikrinti balsus“ - FTB dėl korupcijos suėmė dar vieną demokratą

   Nuotrauka: Pinterest nuotr.

   2020-11-20 12:00:00

   Sinsinačio miesto tarybos narys, demokratas P.G. Sittenfeld ketvirtadienį buvo areštuotas FTB pareigūnų. Politikas kaltinamas, jog priėmė kyšius mainais už palankymą dėl plėtros sandorių.

   P.G. Sittenfeld buvo numatomas kitų metų mero rinkimų lyderis, tačiau dabar jis yra jau trečiasis miesto tarybos narys šiais metais, suimtas dėl kyšininkavimo. Iš viso taryboje yra tik 9 vietos.

   P. G. Sittenfeld’ui gresia 20 metų laisvės atėmimo bausmė už sukčiavimą ir turto prievartavimą. 

   Anot prokurorų, P. G. Sittenfeld gautus pinigus nukreipdavo į slaptą politinės veiklos komitetą (angl. „PAC”). Tuomet balsuodavo už konkretų politiką arba siūlomus planus, kurių siekė kyšio davėjai. Jis taip pat balsuodavo prieš konkurentus. 

   Galiausiai FTB išnarpliojo jo schemą ir išsiuntė slaptus agentus, kurie pasiskelbė projektų kūrėjais. FTB agentai lengvai papirko P. G. Sittenfeld’ą. Per 2018 ir 2019 metus pareigūnai jam skyrė išmokas net tris kartus, bendra suma siekė 40 000 USD. 


   Teigiama, kad pinigai buvo duodami mainais už jo paramą siekiant buvusį „Convention Place“ prekybos centrą paversti viešbučių ir biurų kompleksu su sporto lažybomis.

   P. G. Sittenfeld naudojosi „PAC” , kad nebūtų apkaltintas tiesioginiu kyšio ėmimu, tačiau buvo labai aišku, jog jis gali atiduoti savo balsą mainais už pinigus.

    Remiantis kaltinamuoju aktu,  P. G. Sittenfeld’as 2018 m. gruodžio mėn. teigė:  „Neleisk, kad tai būtų paskutiniai mano garsūs žodžiai, bet aš visada galiu skirti savo balsą tiek kairėje, tiek dešinėje.”

   JAV prokuroras Davidas DeVillersas, kuris vadovauja tyrimo grupei, sakė: „Visa tai yra vienos didelės schemos dalis. Pažadai, grynųjų priėmimas ir slėpimas iš kur jie ateina“.

   Kitame kaltinime cituojamame pokalbyje P. G. Sittenfeld’as pažadėjo: „Aš galiu užtikrinti balsus“.


   P. G. Sittenfeld’as taip pat agentams atvirai prisipažino, kad „PAC” buvo naudojamas pinigų slėpimui.

   „Aš tikrai turiu „PAC”, kuris ... niekam nepatinka, kai šnipinėjama, iš kur ateina pinigai. Atvirai kalbant, daugelis žmonių net nežino, kad aš tai turiu “, - sakė jis agentams.

   Kaltinimai pareikšti po to, kai dviems kitiems miesto tarybos nariams, demokratei Tamaya Dennard ir respublikonui Jeffu Pastoru, buvo pareikšti panašūs kaltinimai dėl korupcijos.


   JAV advokatas Davidas DeVillers’as anksčiau užsiminė, kad tyrimas toli gražu nesibaigė, o kiti vietos politikai vis dar tiriami.

   D. DeVillers’as praėjusią savaitę sakė, kad federaliniai tyrimai atskleidė „korupcijos kultūrą“, išvešėjusią tarp politikų.

   „Esame susirūpinę, jog faktas, kad tai daroma, dabar priimamas beveik kaip norma. Persekiosime šiuos asmenis baudžiamąja tvarka. Mūsų tikslas yra priversti žmones sunerimti ir neleisti jiems to daryti. Mes turime savo kelią. Vis dar liko neįvykdytų baudžiamųjų persekiojimų, “, - sakė jis.

   2011 m., būdamas 27 metų, P. G. Sittenfeld’as tapo jauniausiu asmeniu, kada nors išrinktu į Sinsinačio miesto tarybą. Jis buvo antrasis daugiausiai balsų surinkęs asmuo iš 23 kandidatų. Taryboje jis prisiekė 2011 m. gruodžio 1 d.

   2013 m. jis buvo perrinktas į tarybą ir tapo daugiausiai balsų surinkęs politikas iš 21 kandidato. 2016 m. kovo 15 d. P. G. Sittenfeld’as pralaimėjo pirminius Senato demokratų rinkimus buvusiam Ohajo gubernatoriui Tedui Stricklandui. 2020 m. liepos 12 d. P.G. Sittenfeld’as paskelbė, kad kandidatuos į Sinsinačio mero rinkimus, kurie vyks 2021 m.

   Skaityti komentarus