°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Ghislaine Maxwell skundžiasi įkalinimo sąlygomis

   Nuotrauka: NZ Herald nuotr.

   2021-02-19 09:00:00

   Ghislaine Maxwell buvo fiziškai išnaudojama kalėjimo sargybinio, kol šis ją apieškojo kameroje. Antradienį paduotuose teismo dokumentuose advokatė taip pat tikino, jog būdama už grotų kaltinamoji tiesiog „nyksta akyse“, ji numetė daug svorio, jai išslinko plaukai.

   Laiške teisėjai Alison Nathan G. Maxwell advokatė skundėsi dėl sąlygų, su kuriomis jos klientei tenka susidurti Bruklino metropoliteno areštinėje, įskaitant miego trūkumą, nevalgomą maistą ir tariamai įkalinimo įstaigoje patiriamą prievartą.

   Laiške teigiama, kad G. Maxwell nuolat atliekamos kratos - ji apieškoma maždaug keturis kartus per dieną, o kalinių prižiūrėtojai ją nuolat stebi. Jos teigimu, tai pagrindžia kalėjimų biuro nesugebėjimą apsaugoti jos partnerio Jeffrey Epsteino nuo savižudybės 2019 metais.

   „Ponia G. Maxwell ir toliau išlieka pareigūnų grupės, kurie yra įpratę saugoti šimtus kalinių, auka. Tačiau dabar jie savo nedalomą dėmesį skiria tik vienai pagarbiai vidutinio amžiaus ikiteisminio tyrimo metu sulaikytai moteriai“, - rašė G. Maxwell advokatė Bobbi Sternheim.

   „Neseniai ponia G. Maxwell buvo patraukta nuo apsaugos kameros matymo lauko, patalpinta į izoliacinę kamerą ir fiziškai išnaudota kratos metu. Paprašius, kad įvykiui užfiksuoti būtų naudojama kamera, sargybinis atsakė „ne“. Kai ponia G. Maxwell atsitraukė iš skausmo ir įspėjo pranešianti apie netinkamą elgesį, jai buvo grasinama drausminėmis priemonėmis“, - pridūrė B. Sternheim.

   Tuomet sargybiniai emėsi drausminimo priemonių ir privertė G. Maxwell plauti dušą su šluota, nes ši pasiskundė dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, teigiama laiške.

   Laiškas buvo pateiktas atsakant į prokurorų pranešimą apie G. Maxwell kalėjimo sąlygas. Teisėja A. Nathan gruodį įsakė prokurorams kas 60 dienų pateikti rašytinius atnaujinimus apie G. Maxwell sulaikymo sąlygas, kai ši dėl jų pasiskundė atskiru laišku.

   B. Sternheim pastaboje pridūrė, kad G. Maxwell yra nuolat žadinama naktį, nes sargybiniai kas 15 minučių žibintuvėliu šviečia į jos kamerą.

   Ji taip pat atrodo suvargusi dėl nevalgomo maisto ir drumzlino vandens, duodamo kalėjime.

   „Ji tiesiog nyksta akyse - numetė daug svorio, jai nuslinko plaukai, ji praranda gebėjimą susikaupti“, - rašė B. Sternheim.

   „225 dienas būdama kalėjime, [G. Maxwell] faktiškai visą laiką praleido vienutėje ir visą parą buvo prižiūrima sargybinių, nuolat stebima kamerų, skirtu kiekvienam jos judesiui fiksuoti, išskyrus atvejus, kai kameros užfiksuoja netinkamą sargybinių elgesį. Nenuostabu, kad nuo pat sulaikymo pradžios ponia G.Maxwell jaučiasi kontroliuojama „Ikiteisminės bausmės“ biuro“, - teigiama laiške.

   G. Maxwell laukia teismas Manheteno federaliniame teisme už tai, kad užsiemė prekyba nepilnametėmis mergaitėmis, kurias J. Epstein seksualiai išnaudodavo, sulaužė priesaiką ir melavo apie savo santykius su velioniu.

   Skaityti komentarus