°C
   2020 02 27 Ketvirtadienis

   Gydytojas, išrašęs 500 000 dozių opiatų, nuteistas kalėti 40 metų

   Nuotrauka: Ideastream nuotr.

   2019-10-06 08:00:00

   Gydytojas iš Virdžinijos valstijos, kuris per du metus išrašė 500.000 dozių opiatų, buvo nuteistas kalėti 40 metų už įsivėlimą į tarpvalstybinį narkotikų skirstymo tinklą. 

   Pernelyg didelis skausmą malšinančių vaistų vartojimas yra opioidų krizės pagrindas, tuo tarpu gydytojo Joelio Smitherso pacientai keliavo šimtus mylių iš kaimyninių valstybių, norėdami gauti oksimorfono, oksikodono, hidromorfono ir fentanilio, teigia teisėsaugos pareigūnai. Jie sakė, kad jis nuo 2015 metų, rugpjūčio mėnesio narkotines medžiagas skyrė visiems pacientams Martinsvilyje (Vašingtone). 

   36 metų daktaras J. Smithersas buvo nuteistas už daugiau kaip 800 neteisėtai išrašytus opiatų receptus, o prisiekusieji nustatė, kad jo paskirti narkotikai nužudė moterį iš Vakarų Virdžinijos. Gydytojas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

   J. Smithersas užtvindė regioną, kuriame išrašinėjo opioidų receptus, ir „slėpėsi už balto gydytojo chalato būdamas didelio masto narkotikų prekeiviu“, - sakė Jesse Fong, specialusis 

   agentas, atsakingas už Narkotikų priežiūros administracijos Vašingtono skyrių.

   Liudydamas, daktaras J. Smithersas teigė, kad jį apgavo kai kurie jo pacientai, teigdami, jog skausmo klinikos šalia jų jau nebedirba. „Aš kelias pamokas apie pasitikėjimą žmonėmis, kuriais neturėčiau pasitikėti, išmokau sunkiuoju būdu“, - sakė jis.

   Gydytojas J. Smithersas nepriimdavo draudimo; prokurorai teigė, gavę informaciją iš agentų, atlikusių kratą gydytojo kabinete, kad jis per 2017 m. kovo mėn.  surinko 700 000 JAV dolerių grynais pinigais bei kreditiniais mokėjimais. Prokurorai teigė, kad pacientai, atėję pas gydytoją, kuris dažnai dirbdavo vidurnaktį, laukdavo 12 valandų, kol juos apžiūrės tam, kad galėtų įsigyti vaistų nuo skausmo, kuriais galėtų piktnaudžiauti ar perpardavinėti. 

   Gegužės mėn. JAV Abingdono valstijoje, Va. Apygardos teisme, prisiekusieji pripažino jį kaltu dėl 861 federalinio nusikaltimo, susijusio su narkotikais. Vienas iš kaltinimų buvo neteisėtas opioidų platinimas, o kitas narkotinių medžiagų turėjimas su tikslu jas parduoti.

   Martinsvilyje, mieste, įsikūrusiame netoli Šiaurės Karolinos sienos, išrašoma daugiausiai opioidinių tablečių vienam žmogui JAV. Pas gydytoją Smithersą lankydavosi pacientai iš Vakarų Virdžinijos, Kentukio, Ohajo, Tenesio ir Virdžinijos, pranešė teisėsaugos pareigūnai.

   „Tikiuosi, kai šis teismo sprendimas parodys, kas nutinka gydytojams, kurie piktnaudžiauja savo galiomis ir išrašinėja medikamentus tam, kad praturtėtų“, - sakė Martinsvilio policijos viršininkas Eddie Cassady. „Jų veiksmai prisidėjo prie opioidų krizės, su kuria susiduria mūsų šalis“.

   Vyriausybės vertinimu, 2,5 mln. amerikiečių yra priklausomi nuo opioidų, tačiau kai kurie ekspertai mano, kad šis skaičius svyruoja nuo penkių iki 10 mln. Nuo 2000 m. nuo opioidų perdozavimo mirė daugiau nei 300 000 amerikiečių, šią savaitę pranešė vyriausybės budėjimo tarnyba.

   2018 m. balandžio mėn. narkotikų prevencijos administracija ir 48 generaliniai advokatai sutiko koordinuoti kovos su opioidais pastangas ir pasidalyti informacija apie receptinių vaistų skyrimą tam, kad palengvintų tyrimą.

   Daug ieškovų kreipiasi į teismą, norėdami į teismą paduoti farmacijos įmones ar kitus platintojus. Antradienį „Johnson & Johnson“ paskelbė apie 20,4 mln. JAV dolerių vertės susitarimą su dviem Ohajo grafystėmis, pareiškusiomis kaltinimus dėl opioidų krizės. Bendrovė tapo penktąja vaistų gamintoja, išvengiančia pirmojo federalinio teismo proceso, kuriuo bandoma priversti farmacijos pramonę atsakyti už narkotikų krizę.

   Skaityti komentarus