°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   H. Bidenas JAV Vidaus pajamų tarnybai skolingas šimtus tūkstančių dolerių

   Nuotrauka: voanews.com

   2021-01-11 19:00:00

   Kaip paaiškėjo iš elektroninio laiško, Joe Bideno sūnus Hunteris Bidenas, dabar tiriamas dėl įtariamo mokestinio sukčiavimo, JAV Vidaus pajamų tarnybai (IRS; International revenue service) buvo skolingas „didelę“ sumą. H. Bidenas reguliariai gaudavo pajamas 2017 ir ankstesniais metais iš Ukrainos oligarcho ir Kinijos firmų, susijusių su Kinijos komunistų partija.

   Šie faktai minimi 2018 m. spalio laiške, kurį H. Bidenui atsiuntė valstybės patvirtinas auditorius. Auditorius įvardijo 600 tūkst. dolerių asmeninių mokesčių bei 204 tūkst. dolerių, kuriuos reikia sumokėti už H. Bideno advokatų kontorą „Owasco“. Taip pat laiške Vidaus pajamų tarnyba nurodė delspinigius už nesumokėtus mokesčius.

   Po dviejų mėnesių H. Bidenas savo biuro vadovui elektroniniame laiške minėjo, kad jo pajamos mažėja. Gruodžio 9 d. viešame pareiškime H. Bidenas pripažino, kad Delavero valstijos prokuroras informavo H. Bideno advokatą, kad jis yra tiriamas dėl jo „mokesčių reikalų“.

   Rugsėjo 23 d. Senato respublikonų ataskaitoje, pagrįstoje Iždo duomenimis, nurodoma, kad H. Bidenas 2014 m.praėjo gauti milijonus dolerių iš rusų oligarcho ir naftos ir dujų kompanijos „Burisma Holdings“ savininko, oligarcho Mykolos Zločevskio. 2014 m. balandį H. Bidenas tapo šios kompanijos direktorių tarybos nariu. Tai įvyko po savaitės, kai H. Bideno verslo partneris Devonas Archeris taip pat pradėjo eiti šias pareigas. Tuo pat metu J. Bidenas tapo Baracko Obamos administracijos pagrindiniu žmogumi, kovojančiu su korupcija.

   2017-ieji buvo reikšmingi H.Bideno finansinių investicinių subjektų tinklui ir „popierinėms“ kompanijoms. Senato pranešime nurodoma, kad H. Bidenas kelerius metus įtikinėjo kinų magnatą Ye Jianmingą ir kitus asmenis iš Pekino pradėti mokėti jam pinigus. Už konsultavimo paslaugas su savo dėde Jamesu Bidenu H. Bidenas pasidalino daugiau nei milijonu dolerių. Jiedu apsipirko už 100 tūkst. dolerių ir negailėjo komplimentų Kinijai. H. Bidenas elektroniniame 2018 m. spalio laiške auditoriui minėjo, kad kai kurie jo gauti pinigai buvo paskolos. Pasak auditoriaus, „Owasco“ gavo 550 tūkst. dolerių iš kompanijos „Burisma“, o maždaug pusė šių pinigų buvo skirta žmogui vardu Devonas.

   Šis laiškas buvo rastas H. Bideno kompiuteryje kartu su kitais laiškais, dėl kurių buvo informuotas Federalinis tyrimų biuras ir prezidento Donaldo Trumpo advokatas Rudolphas Giulianis.

   Kompiuteryje buvo ir H. Bideno susirašinėjimas apie mokesčius su jo verslo partneriu Ericu Schwerinu. H. Bidenas E. Schwerinui pranešė apie 2013–2015 m. uždirbtą pelną, siekusį 4 mln. dolerių. E. Schwerinas teigė, kad H. Bidenui reikėjo pakeisti savo 2014 m. mokesčių deklaracijas, nes jis nepranešė apie iš „Burisma“ gautus 400 tūkst. dolerių. E. Schwerinas taip pat teigė, kad 2015 m. iš beveik 2,5 mln. dolerių pajamų 1,188 mln. dolerių atiteko bendrai įmonei su D. Archeriu „Rosemont Seneca Bohai“. Taip pat paaiškėjo, kad 2014 ir 2015 m. H. Bidenas išskaitė 200 tūkst. dolerių vertės namo atnaujinimo išlaidas.

   H. Bidenas ir D. Archeris gavo daugybę finansinių pervedimų iš Kinijos piliečių, artimai susijusių su Kinijos komunistų partija, tarp kurių buvo ir valstybinė korporacija „China Energy Fund Co.“ (CEFC). Vien 2017 m. ši korporacija pervedė 5 mln. dolerių, atsidūrusių H. Bideno firmoje „Owasco“ per dabar neveikiančią investicijų kompaniją „Hudson West III“. „Hudson West“ tinklas iš Ye Jianmingo partnerio Gonweno Dongo gavo pervedimų daugiau nei už 100 mln. dolerių.

   H. Bideno kompiuteryje užfiksuoti mokėjimai J. Bideno broliui Jamesui Bidenui, siekę milijoną dolerių kasmet. 2018 m. kovą Ye Jianmingas buvo suimtas Kinijoje ir dingo iš viešo gyvenimo.

   Šaltinis

   https://m.washingtontimes.com/news/2021/jan/7/hunter-biden-owed-irs-hundreds-thousands-dollars-e

   Skaityti komentarus