°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   H. Clinton ir N. Pelosi manymu, Kapitolijaus šturmo dirigentas – V. Putinas

   Nuotrauka: Mikhail Metzel / Pool via Reuters

   2021-01-19 19:00:00

   Demokratų žymūnės Hillary Clinton ir Nancy Pelosi paragino ištirti Rusijos prezidento Vladimiro Putino tikrą ar įsivaizduojamą vaidmenį Kapitolijaus šturme. Moterys teigia, kad jis asmeniškai dirigavo šiam renginiui.

   Atstovų rūmų pirmininkė N. Pelosi apie tai sausio 18 d. kalbėjo H. Clinton vedamoje tinklalaidėje „Mudvi abidvi“ („You and me both“). Šioje laidoje moterys aptarė chaosą, apėmusį Vašingtoną.

   Pokalbio metu H. Clinton sakė, kad prezidentas Donaldas Trumpas turi „kitų reikalų“, todėl nedalyvaus inauguracijoje, ir išreiškė nuomonę, kad kažkas už virvelių timpčioja D. Trumpą.

   H. Clinton, kalbėdama su N. Pelosi, pareiškė: „Norėčiau pamatyti jo telefono pokalbių išklotines, kurios parodytų, ar tik nekalbėjo Kapitolijaus šturmo metu su Putinu. Ar nemanai, kad mums reikia komisijos, kaip kad Rugsėjo vienuoliktosios atveju, kuri ištirtų ir paaiškintų, kas įvyko?“

   N. Pelosi draugės būgštavimus patvirtino. „Visi keliai veda pas Putiną“, – apie D. Trumpą sakė moteris ir pridūrė: „Nežinau, kokie jų su Putinu politiniai, finansiniai ir asmeniniai santykiai, bet tai, kas įvyko praėjusią savaitę (iš tikro, dvylika dienų iki šio pokalbio, – red. past.), buvo dovana Putinui, nes Putinas nori sugriauti demokratiją mūsų šalyje ir visame pasaulyje.“

   Be jokių įrodymų padarytas politikių pranešimas prajuokino žurnalistų bendruomenę. Žurnalistas Aaronas Mate’as H.Clinton ir N. Pelosi teorją pavadino „BlueAnon“ ir stebėjosi, nejaugi dviejų metų D. Trumpo tyrimo, neva jis buvo susijęs su Rusija, nebuvo gana.

   Pasak žurnalisto Glenno Greenwaldo, „kam jau kam, o šioms moterims su jų morale mažiausiai reikėtų kalbėti apie sąmokslo teorijas ir dezinformaciją“.

   Kol kas Federalinis tyrimų biuras (FTB) nepateikė jokių įrodymų, kad Kapitolijaus šturmas susijęs su kurios nors užsienio šalies vyriausybe.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus