°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Imigracijos pareigūnams įsakyta nebendradarbiauti su J. Biden’o pereinamojo laikotarpio komanda

   Nuotrauka: AP News nuotr.

   2020-11-18 17:00:00

   Imigracijos pareigūnams įsakyta nebendrauti su Joe Biden’o pereinamojo laikotarpio darbo komanda, kol D. Trump’as oficialiai nepripažins rinkimų nugalėtojo. El. laiškuose, kuriuos portalas „Buzzfeed“ gavo praėjusį ketvirtadienį, JAV pilietybės ir imigracijos tarnybos („USCIS”) darbuotojų politikos grupei buvo išsiųstas pranešimas, kuriame nurodyta nebendradarbiauti su J. Biden komanda dėl valdžios perdavimo plano.

   J. Biden’o administracija jau pradėjo rinkti darbuotojus ir paskyrė Ur’ą Jaddou, buvusį pagrindinį „USCIS” pareigūną, vadovauti komandai, atsakingai už saugumo departamento peržiūrą pereinamojo laikotarpio metu.

   Tačiau šiuo metu U. Jaddou negali nieko derinti su tais, kurie šiuo metu eina pareigas, kol Emily Murphy, D. Trump’o paskirta Bendrųjų paslaugų (angl. „GSA”) administratorė, parašys patvirtinamąjį laišką, kuriame patvirtins rinkimų rezultatų pripažinimą.

   Pranešime rašoma: „ Pateikiu informaciją, kad paaiškinčiau, kokia yra situacija dėl galimo administravimo pareigų perdavimo. „GSA” administratorė dar nepaskelbė tikrojo prezidento rinkimų nugalėtojo. Ji to nepadarys tol, kol rezultatai nebus pripažinti kaip „aiškūs“. Iki tol visi laikomės priešrinkiminės pozicijos, o tai reiškia, kad su [ J. Biden ] komanda neturėtų būti bendraujama “.

   Toliau žinutėje buvo nurodyta visiems darbuotojams vengti bet kokio kontakto su J. Biden komanda, kol jiems nebus liepta priešingai.

   J. Biden’as pranešė, kad imigracijos srityje ketina imtis esminių pokyčių.

   Pranešama, kad J. Bidenas planuoja įgyvendinti 100 dienų deportacijos moratoriumą ir apriboti  „ICE” areštavimą ir deportaciją.

   Šaltinis, susipažinęs su Bideno planais, teigė, kad kuriamos naujos gairės, pagal kurias bus siekiama pažaboti vadinamuosius „įkaitų areštus“.

   J. Biden administracija taip pat tikisi atkurti B. Obamos laikų programą, leidusią rizikos grupei priklausantiems vaikams Centrinėje Amerikoje prašyti pabėgėlio ar lygtinio paleidimo statuso ir susitikti su tėvais JAV. Jis taip pat ketina padidinti pabėgėlių skaičiaus ribą nuo 15 000 iki 125 000.


   Jis taip pat ketina panaikinti draudimą keliauti, kurį D.Trumpo administracija skyrė daugybei musulmonų iš įvairiausių šalių. J. Biden taip pat siekia atkurti „svajotojų“ programą, leidžiančią imigrantams, gyvenantiems šalyje nuo mažumės, likti nepaisant jų imigracijos statuso.

   Viceprezidento komanda taip pat žada „viešojo mokesčio“ atšaukimą. Šią nuostatą D.Trump'o administracija įgyvendino siekdami atsisakyti žaliųjų kortelių ir imigrantų vizų asmenims, kurie JAV valdžios institucijų nuomone, ateityje galimai versis tik vyriausybės pagalba.

   Skaityti komentarus