°C
   2021 10 24 Sekmadienis

   Iranas turi 120 kilogramų 20 proc. prisodrinto urano

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2021-10-10 15:00:00

   Iranas turi daugiau nei 120 kilogramų 20 proc. prisodrinto urano, šeštadienio vakarą valstybinei televizijai sakė šalies atominės energetikos agentūros vadovas.

   „Mes viršijome 120 kilogramų, – sakė Irano atominės energijos organizacijos vadovas Mohammadas Eslami. – Turime daugiau nei šį skaičių".

   „Mūsų žmonės gerai žino, kad jie (Vakarų valstybės) turėjo mums duoti 20 proc. prisodrinto kuro naudojimui Teherano reaktoriuje, bet jie to nepadarė, – pridūrė jis. – Jei mūsų kolegos to nedaro, savaime aišku, kad mums iškils problemų dėl kuro trūkumo Teherano reaktoriuje.“

   Rugsėjį Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pranešė, kad Iranas padidino savo prisodrinto urano atsargas daugiau nei leidžia 2015 m. susitarimas su pasaulio galybėmis. Ji apskaičiavo, kad Iranas turi 84,3 kg iki 20 proc. prisodrinto urano (pastarąjį kartą gegužės mėnesį TATENA buvo pranešusi apie 62,8 kg).

   Pagal susitarimą Iranas negalėjo sodrinti urano daugiau nei 3,67 proc., o tai – kur kas žemesnis lygis nei 90 proc., būtinų branduoliniams ginklams gaminti.

   Pagal 2015 m. susitarimą Kinija, Prancūzija, Vokietija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos sutarė panaikinti kai kurias sankcijas Iranui, jei Teheranas nutrauks savo branduolinę programą. Tačiau nuo tada JAV prezidentas Donaldas Trumpas 2018-aisiais pašalino Vašingtoną iš šio susitarimo, o Teheranas vis labiau atsisakė savo įsipareigojimų, prisiimtų pagal šį susitarimą. Atsakydamos į tai JAV paskelbė naujas sankcijas.

   Skaityti komentarus