°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   Italija uždraudžia laboratorijoje išaugintą mėsą

   Nuotrauka: bbc.com nuotr.

   Autorius: tiesos.lt informacija
   2023-04-01 19:00:00

   Rinkimų išvakarėse tada dar būsimoji ministrė pirmininkė Džordžija Meloni (Giorgia Meloni) pažadėjo saugoti Italijos maisto pramonę ir dabar šį pažadą vykdo. Italijos vyriausybė patvirtino įstatymo projektą, uždraudžiantį gaminti ir naudoti laboratorijose užaugintus maisto produktus bei pašarus.

   Antradienį vakare Italijos vyriausybė patvirtino įstatymo projektą, kuriuo šalies pramonei neleidžiama gaminti maisto ar pašarų iš „ląstelių kultūrų ar audinių, gautų iš stuburinių gyvūnų”.

   Pažeidusiems draudimą gali būti skirta iki 67 000 eurų bauda, taip pat rizikuojama gamyklos uždarymu arba teisės gauti biudžetinį finansavimą praradimu laikotarpiui iki trejų metų.

   Pasak žemės ūkio ministro Frančesko Lolobridžidos (Francesco Lollobrigida), laboratorijoje užauginti produktai kelia grėsmę tradiciniam ryšiui tarp žemės ūkio ir maisto, ir žmonės tai supranta – 84 proc. italų yra prieš laboratorijoje užaugintą maistą.

   „Nemanome, kad laboratoriniai produktai užtikrina mūsų kultūros ir tradicijų kokybę, gerovę bei apsaugą”, – sakė Lolobridžida.

   Taip pat norima, kad būtų geriau ženklinami vabzdžių turintys maisto produktai.

   www.tiesos.lt

   Skaityti komentarus