°C
   2021 04 13 Antradienis

   Janice Dean: Andrew Cuomo turi „sėsti į kalėjimą“ dėl to, kad slėpė mirtis slaugos namuose

   Nuotrauka: deadline.com nuotr.

   2021-03-06 23:15:00

   Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo „turi sėsti į kalėjimą“ už tai, kad nepranešė apie mirusius nuo koronaviruso slaugos namų gyventojus, penktadienį pranešė vyresnioji meteorologė Janice Dean.

   „Mes žinojome, kad jis slepia mirtis ir dabar mes gauname vis daugiau informacijos ir faktų, kurie patvirtina, kad tai tiesa“, - sakė ji.

   Dean teigė, kad „Melissa DeRosa, jo vyriausioji padėjėja, dalyvavo visame procese ir padėjo Cuomo nuslėpti skaičius bei juos sumažinti“.

   "Ji buvo viena iš tų demokratų įstatymų leidėjų, kurie buvo susirinkę už uždarų durų ir atsiprašinėjo kitų demokratų sakydama: "Aš labai apgailestauju, kad mes nuslėpėme šią informaciją. Mes bijojome Teisingumo departamento tyrimo."

   Aukščiausi Niujorko gubernatoriaus patarėjai Andrew Cuomo paveikė valstybės sveikatos apsaugos pareigūnus, kad jie pašalintų duomenis iš viešos ataskaitos, kurioje nustatyta, kad su koronavirusu susijusios slaugos namų ligonių mirtys valstybėje viršijo anksčiau jau paviešintą skaičių, sakoma pranešime spaudai.


   Išsami informacija apie liepos mėnesio ataskaitą buvo paskelbta ketvirtadienio vakarą. Galutinėje ataskaitoje daugiausia dėmesio buvo skiriama tik tose patalpose mirusiems slaugos namų gyventojams, tačiau neįtraukti slaugos namų gyventojai, kurie jau buvo persirgę ir perkelti į ligonines.

   Tai reiškia, kad valstybės praneštas 6432 slaugos namų gyventojų mirčių skaičius buvo žymiai mažesnis nei faktinis slaugos namuose mirusių asmenų skaičius, teigė šaltiniai.

   Valstybiniuose slaugos namuose ir ilgalaikės priežiūros įstaigose Niujorke mirė daugiau kaip 15 000 gyventojų. Tai rodo nuo 2020 m. kovo mėn. mirusių gyventojų skaičių, kurie buvo užsikrėtę koronavirusu, arba manoma, kad buvo juo užsikrėtę.

   Dean, kurios uošviai mirė nuo COVID-19 Niujorko ilgalaikės priežiūros įstaigose, sakė: "Jie niekada neatsiprašė šeimų, 15 000 šeimų, kurios išties nusipelno atsiprašymo. Vienintelis dalykas, dėl kurio šio gubernatoriaus bus gaila, yra tai, kad jis įkliuvo. Ir žinote, ką? Jam turi keliauti į kalėjimą. Čia jau nėra jokių „jeigu“ arba „ar“.

   Cuomo gynė savo administracijos veiksmus dėl mirčių slaugos namuose, sakydamas, kad valstijos pareigūnai laikėsi federalinių nurodymų ir stengėsi valdyti ligoninės pajėgumus plintant virusui, pranešė vietos žiniasklaida.

   Skaityti komentarus