°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   ​JAV kaltina Indiją nuslėpus rusiškos kilmės naftos produktų tiekimą

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: ELTA informacija
   2022-08-13 17:00:00

   Jungtinės Valstijos išsakė Indijai susirūpinimą dėl to, kad šia šalimi pasinaudota eksportuojant naftos produktus pagamintus iš rusiškos naftos žaliavos, kurios kilmė buvo nuslėpta ir taip apeitos JAV sankcijos, praneša „Reuters“.

   Indijos rezervų banko pirmininko pavaduotojas Michaelis Patra sako, kad JAV Iždo departamentas informavo Indiją apie tai, kad Rusijos tanklaivis atviroje jūroje perpumpavo naftą Indijos laivui, o pastarasis krovinį atplukdė į Gudžaratą, kur nafta buvo perdirbta ir perparduota.

   JAV įvedė sankcijas Maskvai po to, kai Rusija vasario mėnesį įsiveržė į Ukrainą. Sankcijos draudžia į JAV importuoti rusiškos kilmės energetikos produktus, įskaitant naftos žaliavą, perdirbtą naftą, distiliatus, anglį ir dujas.

   Perdirbta nafta buvo perkrauta į tą patį laivą ir jis išplaukė nenurodęs galutinio kelionės tikslo, kuris paaiškėjo tik vėliau ir laivas nuplaukė į Niujorką. Apie tai M. Patra sakė renginyje skirtame paminėti Indijos 75-ąsias nepriklausomybės metines.


   JAV ambasada Naujajame Delyje šios informacijos iš karto nepakomentavo.

   Indijos bankininko teiginiai buvo pirmoji oficiali šalies užuomina apie JAV išreikštą susirūpinimą dėl sankcijų. Anksčiau Indija prie sankcijų prieš Rusiją neprisidėjo ir Rusijos karo prieš Ukrainą nepasmerkė.

   M. Patra taip pat minėjo buvęs informuotas, kad rusiškos naftos produktai buvo perdirbti į distiliatą, kuris naudojamas gaminant vienkartinius plastiko produktus. Jis neįvardino nei laivo pavadinimo, nei įmonės perdirbusios naftą.


   Indija – trečia pagal dydį naftos importuotoja ir vartotoja pasaulyje – praeityje retai pirkdavo rusišką naftą. Tačiau Rusijai įsiveržus į Ukrainą daugelis Vakarų valstybių nusisuko nuo rusiškos naftos, o ją, parduodamą su didelėmis nuolaidomis, ėmė supirkinėti Indijos perdirbėjai.

   Skaityti komentarus