°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   JAV prezidento Donaldo Trumpo reitingai kaip niekad aukšti

   Nuotrauka: bdnews nuotr.

   2019-10-08 08:00:00

   Remiantis „Hill-HarrisX“ apklausos duomenimis, prezidento Donaldo Trumpo palaikymas šiais metais pasiekė aukščiausią tašką, nepaisant vykstančios apkaltos tyrimo bei aiškėjančių vietinių krizių aplinkybių. 

   Nors apklausos rezultatai rodo, jog 49 proc. respondentų palaiko prezidento atliktus darbus, o 51 proc. nepritaria, tačiau tai, pasak „Hill-HarrisX“ apklausos, aukščiausias D. Trumpo įvertinimas per 2019 metus. 

   Apklausa buvo atlikta praėjus kelioms dienoms po to, kai rūmų pirmininkė Nancy Pelosi paskelbė apie oficialų prezidento apkaltos tyrimą ir, nors dėl tokio šio poveikio apklausos rezultatams ginčijamasi, rinkėjų nuotaikos paprastai yra atsiliekantis politinių įvykių rodiklis.

   D. Trumpas prasčiausiai vertinamas priemiesčio rinkėjų tarpe, o tai yra pagrindinis balsavimo blokas 2020 m. lenktynėse. Jį palaiko tik 48 procentai respondentų. 

   Nors ankstesni prezidentai prieš rinkimus turėjo panašius reitingus į D.Trumpo, tačiau dabartinis prezidentas išsiskiria tam tikromis savybėmis, kurios reiškėsi viso prezidentavimo laikotarpiu. Be to, D. Trumpo reputacija prieš rinkimus garantavo, jog į dienos šviesą neišlįstų nė vienas skandalas ir nesugadintų galimybės laimėti rinkimus dar kartą. Iš kitos pusės, jo nepopuliarumas apsunkino galimybę rasti daugiau paramos. 

   Neseniai atliktoje „Hill-HarrisX“ apklausoje paklaidos riba buvo 3,1 proc.

   Net pasiekęs tokį rezultatą, D.Trumpas vis dar sulaukia neigiamų didžiosios daugumos JAV rinkėjų komentarų.. Kitos apklausos nustatė kur kas mažesnę paramą prezidentui, įskaitant ir „Gallup“ JAV suaugusių apklausą. Naujausiuose „Gallup“ vertinimuose Trumpo darbo įvertinimo reitingas svyravo nuo 39 iki 43 procentų.

   Artėjant apkaltos link, prezidentas gali pajusti paramos smukimą, tad tikimybė tęsti šias pareigas gali sumažėti. 

   Didesnė amerikiečių dalis pasisako už apkaltą, rodo naujausia „USA Today / Ipsos“ apklausa. Po pradinio tyrimo etapo 45 procentai pasirinko faktinį balsavimą už apkaltą prezidentui, o 38 procentai išreiškė nepritarimą.

   Atrodo, kad visuomenės dalis, pasisakanti už apkaltą, vis auga. Vos prieš keletą mėnesių, kai Ukrainos skandalas dar nebuvo prasidėjęs, 61 proc. visuomenės priešinosi apkaltai. Nors prezidentas kadencijos metu sulaukė daug kaltinimų dėl netinkamo elgesio, tačiau pokalbis telefonu su Ukrainos prezidentu ir neįprastas demokratų solidarumas apkaltos klausimu, palengvino visuomenės judėjimą šiuo klausimu.

   Skaityti komentarus