°C
   2022 10 01 Šeštadienis

   ​JAV siekia susigrąžinti Rusijoje įkalintą krepšininkę ir derasi dėl mainų į „mirties pirklį“

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   Autorius: ELTA informacija
   2022-08-13 19:00:00

   JAV ir Rusija tariasi dėl mainų nuteistaisiais. Anot rusų diplomato, Rusija iškeistų nuteistą krepšininkę į Jungtinėse Valstijose kalinamą ginklų prekeivį, praneša AFP.

   Tai pirmasis kartas kai Rusija pripažįsta, kad deramasi dėl JAV krepšininkės Brittney Griner iškeitimo į Viktorą Boutą, kuris pramintas „mirties pirkliu“.

   Rusijos Užsienio reikalų ministerijos Šiaurės Amerikos departamento vadovas Aleksandras Darčijevas savo šalies žiniasklaidai sakė, kad „derybos šiuo jautriu klausimu vyksta per kanalus, kuriuos pasirinko prezidentai“.

   Jis pridėjo, kad „tylioji diplomatija tęsiasi ir turėtų duoti vaisių jeigu tik Vašingtonas nepanirs į propagandą“.


   B. Griner buvo sulaikyta Maskvos oro uoste birželį kai pas ją rasta skysčio elektroninėms cigaretėms, kuriame buvo mažos koncentracijos kanapių aliejaus.

   31 metų sportininkė Rusijoje atstovavo Jekaterinburgo klubą po to, kai baigėsi jos JAV komandos Finikso „Mercury“ sezonas. Ji apkaltinta narkotikų kontrabanda ir rugpjūtį nuteista kalėti kolonijoje 9 metus.

   Tuo metu V. Boutas buvo suimtas Tailande 2008 m. ir perduotas JAV, kur 2012 m. jam skirta 25 metų įkalinimo bausmė dėl ginklų tiekimo sukilėliams kruviniausiuose pasaulio konfliktuose.


   Jo istorija įkvėpė 2005 m. filmą „Karo dievas“ (Lord of War) apie ginklų prekeivį, kurį vaidina Nicolas Cageas. Buvęs britų ministras Peteris Hainas V. Boutą praminė „mirties pirkliu“ nes jis tiekė ginklus į karo niokojamas Angolą ir Liberiją. Rusija ilgai siekė V. Bouto išlaisvinimo.

   Buvęs JAV ambasadorius Jungtinėms Tautoms Billas Richardsonas, kuris su kitomis šalimis derėjosi dėl kelių amerikiečių paleidimo, tikisi, kad JAV ir Rusija apsikeis po du nuteistuosius.


   Diplomatas mano, kad Rusija taip pat galėtų paleisti Paulą Whelaną, buvusį JAV jūrų pėstininką, kurį 2020 m. birželį Rusija nuteisė kalėti 16 metų už šnipinėjimą. Pastarasis savo kaltę visą laiką neigė.

   Skaityti komentarus