°C
   2020 02 17 Pirmadienis

   JK parlamentarė pagrasino B. Johnsonui teisminėmis bylomis dėl Škotijos nepriklausomybės referendumo

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-02-10 21:00:00

   Škotijai atstovaujanti Jungtinės Karalystės (JK) parlamentarė, laimėjusi žymią bylą prieš vyriausybės paskelbtą parlamento darbo įšaldymą, premjerui Borisui Johnsonui pagrasino teisiniais veiksmais, jei šis ir toliau nepritars Škotijos nepriklausomybės referendumui.

   JK pasitraukus iš ES, Škotijos nacionalinė partija (SNP) siekia surengti antrąjį referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės, nes dauguma šio regiono gyventojų nori pasilikti bloke.

   JK vyriausybė atsisakė perduoti įgaliojimus vyriausybei Edinburge ir neleido skelbti dar vieno balsavimo. B. Johnsonas tvirtina, kad Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon, ruošiantis 2014 m. referendumui, sutiko, kad tai bus „vienintelis šiai kartai priklausantis bandymas“.

   Tačiau SNP priklausanti JK parlamentarė Joanna Cherry Škotijos parlamentui siūlo parengti neįpareigojantį konsultacinio pobūdžio referendumą ir leisti patiems teisėjams nuspręsti, ar pagal įstatymus ši institucija turėjo teisę tai padaryti, ar ne.

   „Reikėtų parodyti B. Johnsonui, kad turime įvairių pasirinkimų ir nebijome eiti į priekį, – tviterio paskyroje sekmadienį rašė J. Cherry. – Teisės profesionalų nuomonė yra tokia, kad galėtume laimėti bet kurį ginčą teisme, ir nemanau, kad praradimas mus nublokštų kur nors dar žemiau, nei esame dabar.“

   J. Cherry buvo viena iš kelių teisininkų, iškėlusių bylą prieš B. Johnsono praėjusiais metais paskelbtą parlamento veiklos stabdymą ir ją laimėjusių. Parlamento darbo stabdymas interpretuotas kaip bandymas apriboti parlamentarų teisę pasisakyti apie jo „Brexito“ strategiją.

   2014 m. įvykus referendumui dėl Škotijos nepriklausomybės, norą pasilikti JK sudėtyje pareiškė 55 proc. Škotijos gyventojų.

   Skaityti komentarus