°C
   2024 05 28 Antradienis

   Jolanta Blažytė: Informacinis meniu

   Nuotrauka: Pixabay.com | Minfo koliažas

   Autorius: Jolanta Blažytė
   2023-05-04 11:00:00

   „Kažin kaip dabar ten toje Ukrainoje“, - tvarkydama viešbučio kambarį užklausė manęs kambarinė. „Šiaip tai aš tiksliai nežinau“- atsakau, ir tuo pačiu užmetu akį į paskutines naujienas. Mano sukomplektuotame pasaulio informacinių leidinių kataloge – visas informacinis asortimentas, taip sakant „nuo...iki“. Kaip kokiame koldūnų restorane: nuo koldūnų su varške iki koldūnų su sraigių letenėlėmis.

   1. Štai žinių FoxNews kanalas transliuoja JAV Valstybės sekretoriaus A. Blinken kalbą, kurioje pastarasis su pasididžiavimu praneša, kad Ukraina besąlygiškai laimėjo, o Rusija prakišo. Į lietuviškus internetinius portalus jau seniai nekišu nosies – mat ten visiškas J. Bideno administracijos „copy paste“. 

   2. Military Watch Magazine, cituodamas Lenkijos Ginkluotojų pajėgų štabo viršininko įžvalgas, rašo, kad situacija Ukrainoje „nėra gera“. Mat Ukrainos karinės amunicijos atsargos baigiasi, o Vakarai nebeturi kuo jų papildyti. Gen. Štabo vadas apgailestauja, kad kai kurie Vakarų lyderiai nesupranta, kaip Ukraina dar yra toli iki pergalės.

   3. O štai ir karo ekspertų įžvalgos. Į akiratį patenka JAV Jorktauno instituto ir Politikos saugumo instituto eksperto Stephen Bryen (jo „regalijų“ aprašą pridedu komentare) nuomonė (atpasakoju):
   „ Kai Putinas „paims“ Bachmutą, jis pasiūlys derybas. Bet J. Bidenas negalės derėtis, nes tai bus smūgis jo reitingams, o J. Bidenas juk ruošiasi antrajai kadencijai. Todėl Putinas triuškins Ukrainą toliau. ... Ginklai Ukrainoje senka, o jų sandėliai Vakaruose galutinai ištuštėjo. Kol kas dar vyksta palaikomas tiekimas iš P. Korėjos ir Izraelio sandėlių, bet Izraelis ir tas ruošiasi karui su Iranu, todėl labai daug iš jo tikėtis neverta..“

   Dar negražiau ši ekspertas rašo ir apie Ukrainos kariuomenės situaciją:
   „ Kariauti eina visiškai neparuošti Ukrainos vaikinai. Ukrainos valdžia siekia padaryti įspūdį savo šeimininkams iš JAV, todėl gaudo vaikinukus visur kur tik papuola ir prievarta juos tempia į frontą.“ Žodžiu – kas kuo norim, tas tuo tikime. Geri laikai, vienok, atėjo: jei anksčiau galėdavome rinktis tik tarp koldūnų su varške ir koldūnų su mėsa, tai dabar galime rinktis net tarp tikėjimo „Ukraina laimi“ ir „Ukraina pralaimi“. Žinoma, nepamirštant to, kad nuo tikėjimo priklausys ir „socialinė etiketė“, svirduliuojanti tarp „vatniko“ ir „patrioto“.

   Skaityti komentarus

   Audra 2023 05 05 06:30

   Kažkodėl tikiu, kad Jūs, p Jolanta, būtumėte geresne Lietuvos Prezidente negu Ignas

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai