°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   Jungtinėje Karalystėje patvirtintas Elon‘o Musk‘o palydovų „Starlink“ interneto tiekimas, o žmonės gali išmėginti beta versiją

   Nuotrauka: globalvillagespace.com nuotr.

   2021-01-12 17:00:00

   Jungtinė Karalystė suteikė galimybę „SpaceX“ palydovui „Starlink“ pradėti tiekti internetą šalyje naudojantis šiuo palydovu, o šalies gyventojai jau gali tai išmėginti naudodamiesi bandomąja beta versija.

   Lapkritį „Ofcom“ suteikė Elon‘o Musk‘o aviacijos ir kosmoso kompanijai leidimą „Starlink“ svetainės kūrimui, pirmadienį sakė „Insider“ atstovas. „SpaceX“ pradėjo vykdyti „Starlink“ beta versiją JAV 2020 m. pabaigoje.

   Jungtinės Karalystės licencija leidžia „Starlink“ konkuruoti su antžeminio interneto tiekėjais, tokiais kaip „BT Group“ ir tradicinėmis palydovinėmis kompanijomis, tokiomis kaip „OneWeb“, kurią nuo bankroto lapkričio mėnesį išgelbėjo Didžiosios Britanijos vyriausybė ir Indijos telekomunikacijų įmonė „Bharti Global“.


   Jungtinės Karalystės gyventojai, užsiregistravę atlikti „SpaceX“ testą, gavo bandomąjį „Starlink“ paketą, kurio mėnesio prenumerata kainuoja 439 svarus arba apie 600 dolerių.

   Philip Hall, gyvenantis pietvakarių Anglijoje, Devono kaime penktadienį sakė, kad Naujųjų metų išvakarėse jis gavo maršrutizatorių, kuris suteikia galimybę prisijungti prie palydovų.

   Pasak jo, naudijant „BT“ internetą, atsisiuntimo greitis siekė tik 0,5 megabito per sekundę. Dabar su „Starlink“ jis vidutiniškai siekia 85 Mbps. „Per valandą mes su anūkais surengėme „Zoom“ viktoriną - tai buvo nuostabu“, - sakė jis.


   Spalio 26 d. elektroniniame laiške abonentams „SpaceX“ teigė, kad beta teste dalyvaujantys vartotojai gali tikėtis 50–150 Mbps spartos. Kai kurie JAV vartotojai teigė, kad atsisiuntimo greitis yra didesnis nei 210 Mbps.

   E. Musk‘o „Starlink“ tikslas yra perduoti itin greitą šviesolaidinį internetą visame pasaulyje, apgaubiant Žemę iki 42 000 palydovų. „SpaceX“ iki šiol į orbitą paleido mažiausiai 830 veikiančių „Starlink“ palydovų.


   Kaip gruodžio mėnesį pranešė „OneWeb“, jie planavo iki 2020 m. pabaigos paleisti į orbitą 650 palydovų. Kosmoso kompanija galų gale nori teikti internetą visam pasauliui ir siekti iki 48 000 palydovų, tai yra 6000 daugiau nei planuoja paleisti „SpaceX“ savo „Starlink“ palydovų.

   „Starlink“ savo beta versiją Šiaurės Amerikoje ir pietų Kanadoje pradėjo bandyti 2020 m. Jungtinė Karalystė nėra vienintelė pagrindinė šalis „SpaceX“ rinkai - teigiama, kad Graikija, Vokietija ir Australija taip pat patvirtino itin plačiai ir greitai veikiančio interneto ryšio paslaugą.

   Skaityti komentarus