°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      Karalius nuogas!

      Nuotrauka: KEVIN LAMARQUE / REUTERS

      Autorius: Aurimas Guoga
      2018-04-11 11:00:00

      Visa tai mums kelia didelių klausimų dėl tikrovės, kurioje gyvename.

      Jei paklausysime kaip apie Baracko Obamos prezidentavimą (2009-2017 m.) atsiliepia CNN, vaizdelis susidėlioja maždaug toks: Obama buvo tikras angelas velnių (respublikonų ir baltųjų supremacistų) pasaulyje. Šie jo neįvertino ir galiausiai nukryžiavo. B. Obama, rašo CNN, labai tikėjo demokratija, vis mėgino sutarti su respublikonais, tačiau tie kas kartą tik kando jam ranką. Nepaisant to, Obama savo ranką jiems tiesė vėl ir vėl.

      Šio begalinio gerumo papiktinti respublikonai vis labiau krypo į kraštutinę dešinę, jų kalbos perėjo į klyksmus. Viską nepaprastai pablogino tai, kad 2010 m. demokratai prarado daugumą Kongrese. Galiausiai viskas baigėsi visai jau tragiškai – pasinaudojęs JAV demokratijos spragomis, kurias B. Obama vis atsisakydavo pripažinti, į valdžią atėjo baisusis D.Trumpas ir nuo tada Amerikoje užsisuko tikra velniava, kurios dori žmonės kol kas neįstengia pažaboti.

      Toks yra leftistinis B. Obamos prezidentavimo vertinimas. Tik ši versija kelia natūralų klausimą: jeigu B. Obama prezidento poste buvo toks jau nuostabus, kaip nutiko, kad rinkėjai nusigręžė nuo puikiųjų demokratų ir vietoj jo išsirinko tokį pabaisą?

      Žinoma, pastaruoju metu leftistai smarkiai propaguoja naują versiją – dėl to kaltos „melagingos naujienos“! Kelios dienos po rinkimų „Facebook“ vadovas Markas Zukerbergas „beprotiška mintimi“ vadino aiškinimą, kad kokie tai socialiniuose tinkluose platinami išsigalvojimai galėjo nulemti rinkimų baigtį. Tačiau po kelių apsilankymų JAV Kongreso komisijose puolė barstytis galvą pelenais, kad išties, tik dėl neatsakingų FB veiksmų D.Trumpas galėjo tapti prezidentu!

      Stefanas Molyneux

      Tačiau ar tikrai demokratų prezidento valdymas buvo toks jau puikus, kad amerikiečiai tik apgaulės būdu galėjo būti įtikinti išsirinkti D.Trumpą? O gal visgi tam buvo ir pateisinamų priežasčių? Konservatyvūs šaltiniai Baracko Obamos prezidentavimo klausimu gerokai konkretesni - pateikia gausybę skaičių. Daugumą jų, jei nebus nuorodos, paėmiau iš kanadiečio youtuberio Stefano Molyneux  įrašo „Baisi tiesa apie Obamos prezidentavimą“ (The Horrible Truth About Obama‘s Presidency). Jo pateikiamus skaičius patikrinau - viskam galima rasti gausybę patvirtinimų iš patikimų šaltinių. 

      Taikos balandis

      Nors B. Obama buvo apdovanotas Nobelio taikos premija (2009) ir gavo sultingus 1,4 mln. dol., jis per abi savo kadencijas nepraleido nei dienos su niekuo nekariaudamas. B. Obamos pamėgtas ginklas - tiksliosios nepilotuojamų lėktuvų raketos (Sirijoje, Libijoje, Irake, Afganistane, Pakistame, Jemene  ir Somalį). Per Obamos prezidentavimą buvo paleista virš 100 000 tikslaus taikymo raketų. Šie bombardavimai turėjo pribaigti teroristus, tačiau nužudė ir nemažai pašaliečių, o teroristai persikėlė ir į Vakarų miestus.

      ISIS buvo išdidūs ir įžūlūs per visą Obamos valdymo laikotarpį

      Vien 2014 metais teroro aukų skaičius, palyginti su metais anksčiau, pasaulyje išaugo 80 proc., iki 32 658. Jei G. Bushas jaunesnysis daugiausia tvarkėsi su islamistais Afganistane ir Irake, tai prie B. Obamos jie pasklido plačiai ir toli - nuo tada turime reikalų su ISIS. Visa tai po to, kai paskutiniais G. W. Busho prezidentavimo metais, po audringų protestų sulaukusio karių skaičiaus Irake padidinimo, padėtis jau buvo gerokai suvaldyta.

      B. Obama pardavė daugiau ginklų Vidurio Rytų diktatoriams nei kiti JAV prezidentai, o ir apskritai šios administracijos ginklų pardavimai užsieniui mušė visų laikų rekordus. Obama be JAV kongreso sutikimo vykdė bombardavimus Libijoje. Jo kariavimo stilius Sirijoje sukėlė pabėgėlių krizę, kuri savo ruožtu sukėlė migrantų krizę Europoje. Pardavė dvidešimt F 16 naikintuvų neseniai iki sandorio šarijato diktatūrą įsivedusiam Egiptui.

      Nuolaidžiavimo Kremliui politika privedė prie to, kad šis ryžosi pirmai po II pasaulinio karo pabaigos karinei agresijai Europoje. Iranas B. Obamos buvimo prezidento poste laikotarpiu aktyviai rėmė ISIS ir plėtojo branduolinio ginklo programą. Š.Korėja vykdė nuolatines provokacijas leisdama tolimo nuotolio raketas virš Japonijos salų.

      Taupus ir patriotiškas

      Kai B. Obama įsikėlė į Baltuosius rūmus 2009 metais, jis iš karto pareiškė, kad G. W. Busho išlaidavimas buvo „neatsakingas ir nepatriotiškas“ (nors per aštuonis Obamos valdymo metus patį žodį „patriotiškas“ jau buvome spėję kiek primiršti, nes jį pakeitė žodis „nacionalistinis“, vartotas neigiama prasme. ). Iš tiesų, per aštuonerius G. W.  Busho prezidentavimo metus JAV valstybės skola išaugo nuo 5 iki 9 trln. dol. Tačiau kai 2017 m. Baltuosius rūmus paliko B. Obama, JAV skola pasiekė kvapą gniaužiančius 19,95 trln. dol. – taigi skolą padidino daugiau nei visi prezidentai prieš jį kartu sudėjus.

      Per vieną kadenciją praskolino JAV labiau nei visi prezidentai iki jo kartu sudėjus

      Gal toks neįtikėtinas skolinimasis iškėlė į aukštumas ekonomiką? Nė vienais metais per Obamos laikotarpį prezidento poste JAV augimas nesiekė 3 proc. Taigi augimas, palaikomas milžiniško skolinimosi, liko vangus. Tiesa, jis gali pasigirti, kad darbo vietų skaičius išaugo 7 milijonais. Tik bėda ta, kad tuo laikotarpiu JAV gyventojų skaičius išaugo ... 20 milijonų. Ekonomistai sako, kad Obamos skolinimasis ekonomikai pridėjo daugių daugiausia 2,4 milijonų darbo vietų. Tokiu atveju tos darbo vietos tapo išties auksinės – vieną sukurti kainavo .... 278 000 dol!.. Tačiau jei pažiūrėsime amerikiečių darbo valandų skaičių, paaiškės, kad jokių naujų darbo vietų praktiškai nesukurta – bendras darbo valandų augimas sudaro vos 1 proc. Žodžiu, seni geri darbai išskaidyti į naujus ne tokius gerus.

      Obamos prezidentavimo pabaigoje net 95 mln. darbingo amžiaus žmonių nedirbo ir neieškojo darbo.  Tik 56 proc. darbingo amžiaus žmonių dirba. Tai mažiausias visų laikų rodiklis.  Taigi reali padėtis tokia – darbo vietos buvo fragmentuotos, todėl tapo mažiau patrauklios; tik ir tokių sunku gauti. Vis daugiau žmonių neieško darbo, todėl į nedarbo statistiką netraukiami. Taip statistikos duomenys rodo mažėjantį nedarbą. 2014 metais net 97 proc. naujai kuriamų darbų buvo terminuotos ar nepilnai darbo dienai. 80 proc. amerikiečių turi vargo sudurti galą su galu. O tai jau primena trečiąjį pasaulį: vieni labai turtingi, kiti nepasiturintys, viduriniosios klasės nėra.  

      Šis vargšų gynėjas ir lygybės apologetas niekuomet neperdavė jokio Volstryto direktoriaus į teismą – vietoj to leisdavo atsipirkti baudomis. 2011 m. liepė uždaryti „Boeing“ gamyklą, nes ten nebuvo profsąjungos – o tokios gamyklos demokratams politiškai nenaudingos. Tiesa, išgelbėjo „Crysler“ nuo bankroto – tačiau tam panaudojo privačias pensininkų santaupas. 2010 m. suteikė malonę ir anksčiau laiko paleido Lokerbio lėktuvo sprogdintoją.

      2009–2011 m. – operacija „Fast and Furious“ (Greiti ir įsiutę). Šios operacijos metu Finikso miesto (Arizona) alkoholio, tabako, narkotikų ir ginklų sprogmenų kontrolės padalinys nelegaliai pardavinėjo ginklus, kad taip atsektų Meksikos narkotikų mafijos narius. Rezultatas – ginklai kaip į vandenį, jokios mafijos neatsekė.

      Obamacare. Tai demokratų sugalvota ir, kaip matote iš pavadinimo, B. Obamos ypač remta sveikatos draudimo sistema. Bėda su šia sistema ta, kad ji trūkinėja per visus plyšius – dalis žmonių įsigiję sveikatos draudimą ėmė užsisakinėti brangias procedūras, todėl Obamacare fondas iškart tapo nuostolingas, nemaža dalis gydymo įstaigų dėl juos netenkinančių tarifų ir vėluojančių mokėjimų atsisako programoje dalyvauti. D.Trumpas žadėjo šią sistemą atšaukti ar iš esmės reformuoti, tačiau ji dar kol kas veikia.

      Rasių susitaikymas

      Viena didžiausių vilčių, siejamų su juodaodžio prezidento atėjimu, buvo ta, jog Amerika sugebės galutinai atsikratyti rasinių nesutarimų. Bet kas galės tapti bet kuo, JAV bus tikras humaniškumo švyturys pasauliui. Ar „vilties prezidentas“ pateisino į jį dėtas viltis? 

       

      Dėjo dideles viltis, ypač kad jis galutinai panaikins rasinį susiskaldymą

      2009 m. balandį 66 proc. amerikiečių manė, kad santykiai tarp rasių yra iš esmės geri; 22 proc. manė kad blogi; 2016 metais šis vertinimas apvirto aukštyn kojomis: 32 proc. manė, kad santykiai tarp rasių iš esmės geri, o manančių kad blogi dalis padaugėjo iki 63 proc.  Kaip taip galėjo nutikti? 

      JAV demokratų partijos politika jau ne pirmas dešimtmetis išsiskiria pataikavimu atsilikusioms socialinėms grupėms ir tikinimu, kad šios tapo išnaudojimo aukomis. Viskas prasidėjo nuo feminizmo – demokratai pūtė moterims, kad vyrai yra jų skriaudikai ir kad nuo šiol demokratai jas gins. Po to jie ėmėsi „kovos“ už rasių lygybę, tačiau nepatogi tiesa yra ta, kad istoriškai prieš vergiją pasisakė respublikonų partija, o demokratai atstovavo vergvaldžių interesus; septintajame dešimtmetyje kilus Martino Liuterio Kingo vadovaujamam judėjimui už vienodas teises juodiesiems, demokratai taip pat atstovavo priešininkų stovyklą. Tačiau netrukus po to, kai respublikonų pastangomis rasinė diskriminacija buvo panaikinta, demokratai persimetė į geriausius juodųjų draugus. Tik ši „draugystė“ Amerikos juodiesiems itin nepalanki:  nuo tada juodųjų gerovės rodikliai nustojo vytis baltųjų gerovės rodiklius, – per Obamos valdymo laikotarpį juodieji nuskurdo labiau nei kitos rasinės grupės. 

       Kaip ten nebūtų, nuo tada kai demokratai tapo juodųjų globėjais jie labai mėgsta savo politinius oponentus bet kokiu pretekstu kaltinti rasizmu. Juodiesiems aiškina, kad dėl jų bėdų kalti į privilegijas įsikabinę baltieji, o baltiesiems - kad šie priešinasi mokesčių didinimui dėl to, jog nenori padėti istoriškai nuskriaustiems juodiesiems ir kitoms jų agresijos aukoms.

      Demokratai kas kartą išsitraukia šį laiko patikrintą kaltinimą kai reikia paaiškinti kodėl jie užmerkia akis prieš nelegalią imigraciją. Nelegalių migrantų skaičius JAV šiuo metu siekia 11 mln., o per Obamos prezidentavimą dar iki 2015 m. vidurio išaugo 2,5 milijonais! Prezidento administracija priešinosi raginimams užtikrinti sienų kontrolę. Mąstymas toks: baltųjų rasistų dominuojamai šaliai didesnė rasinė įvairovė pasitarnaus į gera (šūkis „Skirtumai mus sustiprina!“); naujos darbo rankos bus naudingos ekonomikai; amerikiečiai sukėlė migrantų šalių bėdas, nes anksčiau buvo jas kolonizavę, todėl dabar išpirkinėja kaltę. Dėl to į raginimus užtikrinti valstybės sienų kontrolę moja ranka ir aiškina, jog tai viso labo rasistų fobijos.

      Tačiau užvis svarbiausia tai, kad švaistymasis etiketėmis demokratams tapo veiksmingu būdu pridengti savo politikos nesėkmes: jei kas nors įkyriai tvirtins kad, pavyzdžiui, kad Kaliforniją užplūdus nelegalių migrantų antplūdžiui šioje jau seniai demokratų dominuojamoje valstijoje byra infrastruktūra, plinta skurdas, ten gimę amerikiečiai išvyksta iš valstijos, o gausybė atvykėlių nemoka anglų kalbos ir nesistengia jos išmokti, į visus tuos kaltinimus leftistai atšaus griežtai ir paprastai – iš karto matyti, kad tamsta esate baltasis supremacistas!

       

      Kalifornijoje sparčiai plito benamių kolonijos

      Tuo tarpu Oranžinės valstijos skola pasiekė sunkiai protu suvokiamą ribą – 1 trln. dol.; benamių skaičius per šešis Obamos prezidentavimo metus išaugo 75 proc.! Dėl nekontroliuojamo nelegalų srauto būsto ir jo nuomos kainos iškilo į neretėtas aukštumas, vis daugiau žmonių nebegali sau leisti jį nuomotis. Jei kas norite bent šiek tiek pajusti šios valstijos skausmą, virtualiai pakeliaukite  Kalifornijos keliais ir pamatykite nesibaigiančias benamių kolonijas. Tada galime deramai suprasti kodėl kaliforniečiai ima tvirtinti, jog jų kraštas vis labiau panašėja į trečiojo pasaulio valstybę! Net 49 proc. San Francisko regiono gyventojų susimąsto apie išvykimą iš Kalifornijos.

      Santuokos lygintojas

      2015 m. birželio mėnesį JAV aukščiausiasis teismas paskelbė, kad gėjų santuokos įteisinamos visose 50 valstijų. Žinoma, prezidentas B. Obama tai pateikė kaip didelį žmogaus teisių laimėjimą ir dėl „pažangos“ sulaukė gausybės liaupsių. Tik, kaip buvo galima iš anksto prognozuoti, šis žingsnis niekaip nepadėjo gėjų sveikatai – priešingai, lytiškai plintančios ligos dar labiau ėmė siaubti šią leftistų patikimai manipuliuojamą bendruomenę.

      Kaip skelbia JAV statistikos biuras, padėtis dėl AIDS šiuo metu tokia: 1,1 amerikiečių yra ligos nešiotojai, tačiau kas septintas apie tai nežino; net 67 proc. naujų ligos nustatymo atvejų tenka sodomitams; visose kitose gyventojų grupėse, netgi ir tarp intraveninių narkomanų, sergamumas AIDS mažėja, auga tik gėjų bendruomenėje.

      Taigi B. Obamos smarkiai palaikyta pataikavimo sodomistams politika siaubia žmonių sveikatą ir sėja mirtį, o viso pasaulio „progresyvieji“ jam už tai ploja ir verčia kitas šalis sekti JAV pavyzdžiu. Tik jeigu atsižvelgsime į tą aplinkybę, jog vidutinė sodomito gyvenimo trukmė yra net dviem dešimtmečiais trumpesnė nei kitų žmonių, galime įvertinti kas iš tiesų yra gėjaus draugas – šio gyvenimo būdo užtarėjas ar jo tramdytojas.    

      Dar faktų apie Obamos prezidentavimą

      Straipsnio pradžioje minėtame įraše S. Molyneux pateikia ir daugiau skandalingų duomenų apie B. Obamos valdymo laikotarpį:

      • Daugiau kaip pusė iš 47 stambių donorų jo rinkiminei kampanijai gavo postus valstybės tarnyboje.
      • Atsisakė Baltuosiuose rūmuose priimti Lenkijos išsivadavimo judėjimo lyderį ir buvusį prezidentą Lechą Valensą.
      • Jo administracija skyrė 1,6 mln. dol. restauruoti grafiti su Che Gevara ir F.Castro atvaizdais.
      • 2012 m. iškėlė bylą „Pepsico“, nes bendrovė naudojosi kriminalinėmis istorijomis sprendžiant ką priimti į darbą. Kadangi gerokai daugiau juodųjų turi nusikalstamą praeitį, tai reiškė, jog „Pepsico“ samdo mažiau juodųjų – o tai, pasak leftistų, yra įmantriai uždangstyta rasinė diskriminacija.
      • 2010 m. Transparency International paskelbė, kad valdant B. Obamai korupcija auga greičiau nei bet kur pasaulyje, išskyrus Kubą, Dominykos Respubliką ir Burkiną Faso.
      • 2013 m. B. Obama pasirašė įstatymą, kad jam iki gyvos galvos skiriama ginkluota apsauga. Tačiau anksčiau jis pasisakė prieš teisę laikyti ginklus eiliniams amerikiečiams. 2004 m., kai buvo Kongreso narys, balsavo už tai, kad amerikiečiai negalėtų turėti ginklų savigynai.
      • Žemiau skurdo ribos gyvenančių amerikiečių skaičius prie Obamos išaugo 3,5 proc. Realiosios disponuojamos amerikiečių pajamos – minus 2,3 proc.
      • Amerikiečių, besinaudojančių talonais maistui, skaičius išaugo nuo 33 iki 49 milijonų!  Tai 39 proc. padidėjimas.
      • Namų savininkų skaičius sumažėjo 5,6 proc. Jauni žmonės nebeturi galimybių patys įsigyti būstą – arba jį nuperka tėvai, arba jie neturi savo būsto.  

      Internete anglų kalba ieškant „blogiausias visų laikų prezidentas“ tema, daugiau nei pusė vaizdų teks B. Obamai. Apie tai net išleista knyga.

      Apgaulingų vertybių pavilioti

      O dabar turėdami visa tai omenyje prisiminkite kaip visi kramtėsi nagus, kai paaiškėjo, jog JAV prezidentu išrinktas D.Trumpas. Tuomet žiniasklaida piešė, kad į valdžią atėjo beprotis, kuris sugriaus nuostabią pažangią šalį, kad jis kelia milžinišką grėsmę Amerikos žmonių gerovei ir pasaulio taikai. Tikėtina, kad tuomet buvote iš tų, kurie puolė į nerimą.

      Visa tai mums kelia didelių klausimų dėl tikrovės, kurioje gyvename. Kaip matote iš pateiktos statistikos, valdant „progresyviesiems“ JAV ėjo į pražūtį, tačiau net ir tokioje demokratiškoje šalyje kaip JAV buvo sunku jiems paprieštarauti, nes jie iš karto imdavo svaidytis etiketėmis. Daugelis amerikiečių nuoširdžiai bijojo (o nemažai ir dabar tebebijo), kad į valdžią ateis jėgos, kurios sugriaus nuostabią šalį. Toks aklumas labai primena fanatišką vokiečių atsidavimą fiureriui paskutinėmis karo dienomis.

      Ar yra būdų kaip nors nuo tokių masinių klystkelių apsisaugoti? Šiam klausimui mums reikalinga sąžininga visuomeninė diskusija. Apie tai artimoje ateityje parašysiu atskirą – gal ir ne vieną – straipsnį. Tuo tarpu telieka pasidžiaugti, kad minfo.lt dėka turime galimybę pamatyti propagandiškai neretušuotą tikrovės vaizdą.

      Skaityti komentarus