°C
   2022 12 03 Šeštadienis

   Kas nutiko su dujotekiu „Nord Stream 2“?

   Nuotrauka: AFP nuotr.

   2022-09-28 15:00:00

   Vokietijos leidinio „Die Welt“ teigimu, situacija dėl dujotekio „Nord Stream“ yra nepaprasta, tai patvirtina ir Danijos tarnybos. Atsitiktinis gedimas mažai tikėtinas, manoma, kad surengtas sabotažas.

   Remiantis pirmaisiais pranešimais, netoli Danijai priklausančios Bornholmo salos iš jūros kyla metano burbulai. Pasak Danijos dujotiekio „Nord Stream 2“ operatoriaus, policija ir karinis jūrų laivynas aplink nuotėkio vietą sukūrė penkių mylių draudžiamąją zoną, o orlaiviams taip pat draudžiama skristi žemiau 1000 metrų.

   Priežastis, matyt, ta, kad šioje vietoje buvo pažeistas dar nepaleistas dujotiekis „Nord Stream 2“.


   Laikraštis „Tagesspiegel“ cituoja sensacingus ekspertų komentarus: „Viskas rodo, kad tai ne atsitiktinumas“, - laikraštis cituoja „federalinės vyriausybės įgaliotą ekspertą“.

   Ar tai tikrai išpuolio rezultatas? Tokį klausimą pateikia „Tagesspiegel“ publikuoja specialisto vertinimą: „Toks smūgis į viešąją nuosavybę jūros dugne yra absoliučiai nebanali kovos forma. Tokį veiksmą galėjo atlikti tik apmokyti žmonės, pavyzdžiui, kariniai narai ar mažas povandeninis laivas.“

   Danijos jūrų laivybos tarnybos atstovas, atsakydamas į laikraščio „Die Welt“ užklausą, patvirtino, kad dujotiekyje įvyko avarija. Pirmadienio vakarą Danijos energetikos agentūra paskelbė įspėjimą ir patvirtino draudžiamos zonos nustatymą.


   Ataskaitoje teigiama, kad skylė dujotekyje greičiausiai atsirado į pietvakarius nuo paplūdimio Bornholme. Danijos agentūra netgi paskelbė tikslias avarijos vietos koordinates. Ten dujos patenka į paviršių. Danijos jūrų administracija rekomendavo laivams apeiti šią zoną ir penkių jūrmylių spinduliu nuo nuotėkio sukūrė draudžiamąją zoną, nes buvimas zonoje gali būti pavojingas laivybai.

   Pirmą kartą nuotėkis pastebėtas pirmadienio vakarą. Dujotiekio operatoriaus atstovė laikraščiui „Die Welt“ patvirtino, kad jutikliai užfiksavo stiprų slėgio kritimą dujotiekyje ir įjungė aliarmą. Dujotiekio operatorių teigimu, slėgis sumažėjo nuo 105 iki vos 7 barų. Vamzdis jau buvo pripildytas dujų ir jame buvo slėgis, nors iki to laiko dar nebuvo leidimo jį eksploatuoti.


   Rusijos koncerno „Gazprom“ dujotiekio, kurio statybai išleista daugiau nei aštuoni milijardai eurų, statybos buvo baigtos 2021 metų birželį. Vamzdis, sujungęs Ust Lugos uostą Rusijoje su vokišku Lubminu, taip ir nebuvo pradėtas eksploatuoti dėl karo Ukrainoje.

   Pastaruoju metu Bundestago nariai iš partijos „Alternatyva Vokietijai“ ir kairioji partija „Die Linke“ aktyviai agitavo už dujotiekio atidarymą, siekiant sušvelninti dujų kainų krizę Vokietijoje.

   Federalinė vyriausybė kategoriškai atsisakė tai daryti. Nepaisant to, Rusijos propaganda bandė daryti spaudimą Vokietijai, aiškindama jai esamą situaciją: dujos gali būti tiekiamos per „Nord Stream 2“, o antrajame dujotiekyje „Nord Stream 1“ yra techninių problemų.


   Neseniai netoli „Nord Stream 2“ įvyko prorusiški protestai, kurių metu taip pat buvo reikalaujama atidaryti dujotiekį.

   Šveicarijos dujotiekio operatoriaus darbuotojai teigia, kad Rusija techniškai nebegali išpumpuoti dujų iš dujotiekio. Po avarijos dujotiekyje šios galimybės nebėra, taigi Rusija gali būti suinteresuota sugadinti dujotiekį, kad atimtų šią galimybę ir iš Vokietijos.

   Kadangi dujotiekio operatorius, įsikūręs Šveicarijoje, buvo visiškai likviduotas dėl antirusiškų sankcijų, nebėra organizacinės struktūros, nors sklando gandai, kad jame vis dar dirba apie 40 darbuotojų.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus

   Gvidas 2022 29 09 08:21

   Atsakys amerika už "nord stream2" dar iki karo amerikosas bidonas sakė jei Rusija užpuls ukraina tada mes susprogdinsim dujoteki

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   kam tas globalistu die Zeit? 2022 01 10 10:19

   skaitykit armstrongeconomics dot com

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai