°C
   2022 08 15 Pirmadienis

   Kinija pasiruošusi „palaidoti visus savo priešus“

   Nuotrauka: AFP nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2022-08-02 15:00:00

   Kinija paskelbė griežtą įspėjimą šalies „priešams“, tvyrant įtampai dėl galimo JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito Taivane.

   Pareigūnai pirmadienį paskelbė vaizdo įrašą, Kinijai minint Liaudies išlaisvinimo armijos metines. Vaizdo įraše, kuriame rodoma įvairių pratybų ir karinių dalinių filmuota medžiaga, kareiviai raginami „laukti mūšio rikiuotės, būti pasiruošusiems kovoti pagal komandą, palaidoti visus savo priešus“.

   Grėsmę dar labiau sustiprino Yi Cao, vanagiškas Kinijos diplomatas, paskelbęs pranešimą socialiniame tinkle „Twitter“. Jis pakartojo praėjusią savaitę paskelbtą Pekino perspėjimą dėl N. Pelosi vizito. „Kinija dar kartą perspėja JAV nesiųsti Pelosi į Taivaną: žaisdami su ugnimi tikrai užsidegsite!“ – tviteryje parašė diplomatas.

   Remiantis naujausiais vietos žiniasklaidos pranešimais, N. Pelosi į Taivaną gali atvykti antradienį, o jai ir jos įgulai jau užsakyti viešbučiai.

   Taivanas yra savarankiškas nuo 1949 m., kai Kinijos nacionalistų vyriausybė pabėgo į salą po pralaimėjimo pilietiniame kare su komunistais. Komunistinis Pekinas salą laiko neatsiejama savo teritorijos dalimi.

   Oficialiai sutikdamas su Pekino „vienos Kinijos“ politika, Vašingtonas palaiko tvirtus neoficialius ryšius su Taivanu ir glaudžiai bendradarbiauja su salos valstybe kariniu požiūriu. Pekinas pradėjo plataus masto pratybas netoli Taivano, kai N. Pelosi praėjusį savaitgalį išvyko į Havajus ir galiausiai keliavo po Aziją.

   Į viešą jos kelionės krypčių sąrašą Taivanas nebuvo įtrauktas. Kai kurios Kinijos žiniasklaidos priemonės užsiminė, kad N. Pelosi galiausiai galėtų pasinaudoti „neatidėliotinais pasiteisinimais“, kad pasiektų salą be oficialaus vizito.


   Šaltinis

   Skaityti komentarus