°C
   2022 01 21 Penktadienis

   Kinija pažadėjo „nubausti“ Lietuvą dėl Taivano

   Nuotrauka: Eleven Myanmar nuotr.

   2021-11-26 15:00:00

   Pažadėję atkeršyti dėl Lietuvos sprendimo leisti Taivanui įkurti „atstovybę“ Vilniuje, Pekino valdžios atstovai paskelbė apie blogus diplomatinius santykius su Lietuvos Respublika.

   Sekmadienį paskelbtame pranešime Kinijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad Kinijos diplomatiniai santykiai su Lietuva bus formaliai sumenkinti iki reikalų patikėtinio lygio. Kinijos valdžia pasmerkė Vilnių dėl „blogo tarptautinio precedento“ po to, kai mūsų šalies atstovai leido Taivano diplomatams įgyvendinti savo misiją Lietuvos sostinėje.

   Ministerija apkaltino Vilnių „Vienos Kinijos politikos” principo ir neutralumo principo pažeidimu dvišaliuose santykiuose. Savo sprendimą sumenkinti santykius jie motyvavo būtinybe „apsaugoti savo suverenitetą ir pagrindines tarptautinių santykių normas“.

   „Visas iš to kylančias pasekmes turi prisiimti Lietuvos vyriausybė“, – pranešė ministerija ir paragino Vilnių „nedelsiant ištaisyti savo klaidas“.

   „Nesvarbu, kaip „Taivano nepriklausomybės“ jėgos iškraipo faktus ir sumaišo juodą ir baltą, jie negali pakeisti istorinio fakto, kad pagrindinė valstybės teritorija ir Taivanas priklauso tai pačiai Kinijai“, – tvirtino ministerija.

   Šis žingsnis buvo priimtas praėjus vos dviems dienoms po to, kai Pekino atstovai ėmėsi žodinio puolimo prieš Baltijos šalį, perspėdami, kad gresia neišvengiamos pasekmės, jei Lietuva sieks draugiškų santykių su Taivanu. „Palaukite ir pamatysite, kokių būtinų priemonių imsis Kinija“, – tikino jie.

   Lietuva ir Kinija yra įsivėlę į diplomatinį ginčą ir nuo rugsėjo mėnesio nepalaiko santykių ambasadorių lygmeniu. Lietuvai paskelbus, kad šalyje „de facto” atidarys Taivano ambasadą, dar rugpjūčio mėnesį Kinija atšaukė savo ambasadorių iš šalies. Kitą mėnesį mūsų valdžios atstovai padarė tą patį.

    

   Skaityti komentarus