°C
   2022 08 15 Pirmadienis

   Kinija perspėja oro linijas vengti „pavojaus zonų“ aplink Taivaną

   Nuotrauka: airlinesinform.com nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2022-08-04 17:00:00

   Kinija perspėjo Azijoje veikiančias oro linijas vengti skristi ties Taivano apylinkėmis, kur yra rengiamos karinės pratybos, reaguojant į JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą saloje.

   Oficialiame pranešime, išsiųstame vėlai antradienį Honkongo laiku, šešios oro erdvės sritys buvo pažymėtos kaip „pavojingos zonos“, teigia pranešimą gavę vežėjai ir Korėjos transporto ministerijos pareigūnas Jang Chang Seog. Skrydžiai bus ribojami nuo rugpjūčio 4 d. 12 val. iki rugpjūčio 7 d. 12 val.

   Pelosi atskrido į Taipėjų kaip aukščiausio rango Amerikos politikė, apsilankiusi Taivane per 25 metus, todėl Kinija pasmerkė šį vizitą ir parengė daugybę ekonominių ir karinių atsakomųjų veiksmų. Kinija šią salą ir kartu pagrindinį puslaidininkių tiekėją laiko savo šalies dalimi. Taivanas išlieka opiausia JAV ir Kinijos problema, kuri vieną dieną gali sukelti išties rimtą karinį konfliktą.

   Kinijos „Xiamen Airlines Co.“ oro linijos paskelbė apie kelių skrydžių pakeitimus, nurodydama „srauto valdymą“ Fudziane, esančiame per Taivano sąsiaurį nuo salos. „Cathay Pacific Airways Ltd.“ pilotams buvo patarta vežtis papildomo kuro, kurio užtektų skraidyti 30 minučių, kad galėtų pakeisti maršrutą Taivane.

   „Mūsų pilotai šiuo metu vengia skristi per nustatytas oro erdvės zonas aplink Taivano regioną“, – sakė „Cathay“ atstovas. „Dėl to kai kurie skrydžiai gali tapti ilgesni, nei buvo nurodyta, todėl vertiname ir labai prašome klientų supratingumo.“

   Skambučiai ir žinutės Kinijos civilinės aviacijos tarnybai nebuvo iš karto atmesti.

   Toliau link šiaurės „Korean Air“ planuoja nukreipti kai kurias savo paslaugas į Pietų Aziją, kad Kinijos karinių pratybų metu išvengtų Taivano oro erdvės, trumpuoju pranešimu pranešė atstovė. ANA Holdings Inc. gavo pranešimą ir keičia savo skrydžių maršrutus į Taivaną, pranešė Japonijos vežėjo atstovas. ANA ir Japan Airlines Co. teigė, kad skrydžiai į Taivaną tęsis ir toliau.

   Taivanas kalbasi su Japonija ir Filipinais dėl alternatyvių oro eismo maršrutų, pranešė vietinė žiniasklaida, remdamasi susisiekimo ir ryšių ministro Wang Kwo-tsai teiginiais. Taivano jūrų uosto biuras taip pat perspėjo laivus vengti vietovės, kurioje vyks pratybos, pranešė Wang.

   Remiantis vyriausybės pareiškimais, vietiniai Kinijos saugios laivybos administracijos padaliniai taip pat paskelbė kelis įspėjimus laivams, plaukiantiems į tam tikras teritorijas, remdamiesi karinėmis pratybomis ir šaudymo praktika.

   Lėktuvų veiklos trikdžiai kilo didėjant įtampai tarp JAV ir Kinijos, o bendrovėms grumiantis su pasaulinės tiekimo grandinės kliūtimis, kurias sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą. Neaišku, ar trijų dienų skrydžių draudimas bus pratęstas ir ar tai padidins susirūpinimą dėl sparčiai augančių prekių kainų ir tiekimo grandinės rizikos.

   Duomenų teikėjo „Variflight“ duomenimis, Xiamen Gaoqi tarptautiniame oro uoste, viename iš žemyninių arčiausiai Taivano esančių oro uostų, buvo atšaukti 123 skrydžiai, o 79% skrydžių buvo vykdomi įprastai. Fudžou Changle tarptautiniame oro uoste Fudziane buvo atšaukti 93 skrydžiai, o 74 % skrydžių buvo vykdomi kaip įprasta.

   Gavusi pranešimą, Pietų Korėjos transporto ministerija išsiuntė dar vieną pranešimą vietinėms oro linijoms, siekdama dar kartą patvirtinti skrydžių, vykstančių į Taivaną, saugumą, sakė Jang. Kita didelė Korėjos oro linijų bendrovė Asiana Airlines kol kas nepakeitė veiklos, telefonu sakė atstovas.

   Skaityti komentarus