°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Kinijos ir Rusijos vadovai susitarė

   Nuotrauka: newsweek.com nuotr.

   2022-06-17 11:00:00

   Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį telefonu savo Rusijos kolegai Vladimirui Putinui pasakė, kad Pekinas ir toliau rems Maskvą „suverenumo ir saugumo“ klausimais.

   „Kinija yra pasirengusi ir toliau siūlyti paramą Rusijai klausimais, susijusiais su pagrindiniais mūsų interesais, tokiais kaip suverenitetas ir saugumas, stiprinti strateginį abiejų šalių koordinavimą ir stiprinti komunikaciją bei koordinavimą pagrindinėse tarptautinėse ir regioninėse organizacijose, tokiose kaip Jungtinės Tautos, BRICS ir Šanchajaus bendradarbiavimo organizacija“, – Xi Jinpingą citavo Kinijos valstybinė televizija CCTV.

   Telefono pokalbyje, kuris įvyko per Xi 69-ąjį gimtadienį, abu lyderiai pažymėjo, kad santykiai tarp Rusijos ir Kinijos „pasiekė precedento neturintį aukštą lygį ir nuolat gerėja“, nurodė Kremliaus spaudos tarnyba.

   V. Putinas pabrėžė, kad Maskva prieštarauja bet kokiems išorės jėgų bandymams kištis į Kinijos vidaus reikalus, pavyzdžiui, situacijas Sindziange (Uigūrijoje), Honkonge ir Taivane, pranešė CCTV.

   Kalbėdamas apie konfliktą Ukrainoje, Xi Jinpingas pažymėjo, kaip teigia Kinijos valstybinė žiniasklaida, kad Pekinas visada priimdavo nepriklausomus sprendimus. Jis taip pat paragino visas konflikto šalis rasti taikų sprendimą, Kinijos vadovybei pasirengus atlikti konstruktyvų vaidmenį šiame procese.

   Tai buvo antrasis V.Putino ir Xi Jinpingo telefono skambutis nuo to laiko, kai Rusija vasario 24 d. pradėjo karinę agresiją prieš Ukrainą. Skirtingai nei JAV, JK, Kanada, ES, Japonija, Australija ir kelios kitos šalys, Kinija Rusijai dėl karo Ukrainoje nėra įvedusi jokių sankcijų. Kinijos vyriausybė pareiškė suprantanti „Rusijos susirūpinimą saugumu“ ir pasmerkė ginklų tiekimą iš Vakarų į Kijevą.

   Vasario pabaigoje Pekinas susilaikė balsuodamas dėl JT Saugumo Tarybos rezoliucijos, smerkiančios Kremliaus veiksmus.

   Vašingtonas bandė spausti Pekiną, kad šis užimtų poziciją, labiau atitinkančią Vakarų poziciją, nors Kinija iki šiol atsisakė imtis bet kokių priešiškų veiksmų Rusijai, kurią vadina „strategine partnere“.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus

   Artūras 2022 17 06 07:13

   Dolerių ateina sikna

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai