°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Ko laukti iš Miuncheno saugumo konferencijos?

   Nuotrauka: ria.ru

   2021-02-20 09:00:00

   Vasario 19 d. prasidėjusi Miuncheno saugumo konferencija dėl pandemijos vyksta internetu. Joje pasisakys Billas Gatesas, Joe Bidenas, NATO vadovas Jensas Stoltenbergas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kiti politikai, o štai Maskva savo ketinimo dalyvauti neišreiškė. Kodėl?

   Ekspertų manymu, viena pagrindinių konferencijos temų šiemet bus Vakarų ir Rusijos santykiai. Analitikų teigimu, nieko naujo šioje srityje pasiekta nebus, nes pastaraisiais metais konferencijos formatas tapo vienašališku.

   JAV su Berlynu pastaraisiais metais daug pykosi dėl Rusijos baigiamo tiesti dujotekio, tad manoma, kad bus kalbama ir apie jį. Amerikiečiai smarkiai sumažino savo karių kontingentą Vokietijoje, nes, Donaldo Trumpo manymu, JAV gynė ją nuo Maskvos, tačiau jei tokios pagalbos nereikia, tuomet, jo teigimu, amerikiečiai nebus naivuoliai.

   Iš pradžių demokratai kritikavo dalies JAV karių išvedimą iš Vokietijos, tačiau vėliau pažadėta, kad šis sprendimas bus peržiūrėtas.
   Politologo Andrejaus Kazancevo teigimu, Vokietija ir visa ES Miunchene tikisi pagerinti santykius su JAV, ypač neformalioje konferencijos dalyje.

   Anot politologo Vladimiro Vinokurovo, konferencijoje bus nemažai kalbama apie Rusijos izoliavimą, taigi pokalbis pakryps rusofobiška linkme, greičiausiai Rusijai bus tariamasi įvesti naujas sankcijas, tačiau Rusija jų nebijo, juolab kad būtina pabaigti ES ir Rusiją jungiančio dujotekio statybas.

   Politologų manymu, pasaulis dabar pasidalino į dvi simbolines stovyklas: Vakarus ir jų geopolitinius priešininkus Rusiją bei Kiniją. Miunchene, manoma, pastarųjų dviejų valstybių nuomonė nebus išklausyta.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus