°C
   2023 12 09 Šeštadienis

   Lenkija padidino karinių dalinių parengtį

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2022-11-16 12:00:00

   Lenkija padidino kai kurių karinių dalinių parengtį, antradienį vėlai vakare pranešė vyriausybės atstovas po nepatvirtintų pranešimų, kad į Lenkijos teritoriją nukrito Rusijos raketos. Vyriausybė patvirtino, kad įvyko sprogimas, per kurį žuvo du piliečiai.

   „Priimtas sprendimas paskelbti kai kurių kovinių padalinių ir kitų uniformuotų tarnybų parengtį", - po nepaprastojo Nacionalinio saugumo tarybos posėdžio Varšuvoje žurnalistams sakė atstovas spaudai Piotras Mulleris.

   Atstovas spaudai pridūrė, kad šalis „tikrina, ar reikia aktyvuoti NATO 4 straipsnį". Šiaurės Atlanto sutarties 4-asis straipsnis numato, kad „šalys tarpusavyje konsultuosis, jeigu bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui".

   Tai yra konsultacijų etapas, nurodė jis.

   „Hrubiešuvo apskrityje Pševoduve įvyko sprogimas, per kurį žuvo du Lenkijos piliečiai. Šiuo metu mūsų tarnybos yra įvykio vietoje ir aiškinasi situaciją", - per spaudos konferenciją sakė vyriausybės atstovas.

   Trumpame pareiškime Lenkija nepatvirtino sprogimo šaltinio.

   Lenkijos žiniasklaidoje sklinda nepatvirtinti pranešimai, kad sprogimą ūkyje netoli Ukrainos sienos, per kurį žuvo du žmonės, sukėlė dvi atsitiktinės Rusijos raketos, iš Ukrainos įskridusios į Lenkiją.

   Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda trečiadienį šaukia Nacionalinio saugumo tarybą.

   Rusijos atsakas

   Rusijos kariškiai pareiškė, kad jie antradienį neatakavo taikinių Ukrainos ir Lenkijos pasienyje, praneša „Interfax".

   „Jokių smūgių taikiniams netoli Ukrainos ir Lenkijos valstybinės sienos Rusijos naikinamosios priemonės nesmogė", - teigė antradienio vakarą Rusijos gynybos ministerijos atstovai, komentuodami informaciją apie Lenkijos teritorijoje nukritusias raketas.

   Anot jų, pareiškimai apie Lenkijos teritorijoje nukritusias Rusijos raketas yra provokacija, kuria siekiama eskaluoti situaciją.

   „Lenkijos žiniasklaidos priemonių ir oficialių asmenų pareiškimai apie esą „Rusijos" raketų kritimą Pševoduvo gyvenvietės rajone yra sąmoninga provokacija padėčiai eskaluoti", - tikino ministerijos atstovai.

   „O Lenkijos žiniasklaidos demonstruojamos nuolaužos iš incidento vietos Pševoduve neturi nieko bendra su Rusijos naikinamosiomis priemonėmis", - teigė jie.

   Ukraina neigia „sąmokslo teoriją"

   Ukraina antradienį pareiškė, jog tvirtinimas, kad tai buvo viena Ukrainos raketų yra „sąmokslo teorija".

   "Dabar Rusija propaguoja sąmokslo teoriją, kad tariamai tai buvo Ukrainos oro gynybos raketa, kuri nukrito į Lenkijos teritoriją. Tai netiesa. Niekas neturėtų tikėti Rusijos propaganda ar skleisti jos pranešimų", - tviteryje parašė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

   „Svarbu nustatyti visus faktus"

   NATO vadovas Jensas Stoltenbergas antradienį vakare po pokalbio su prezidentu Andrzejumi Duda pareiškė, kad svarbu išsiaiškinti faktus apie tai, kas sukėlė mirtiną „sprogimą" Lenkijoje.

   "Kalbėjomės su prezidentu A.Duda apie sprogimą Lenkijoje. Pareiškiau užuojautą dėl žuvusių žmonių. NATO stebi situaciją, sąjungininkės nuodugniai konsultuojasi. Svarbu, kad būtų nustatyti visi faktai", - tviteryje parašė J.Stoltenbergas.

   Koreguoja savo darbotvarkę

   Prezidentas Gitanas Nausėda koreguoja trečiadienio darbotvarkę. Šalies vadovas dalyvaus tarpinstituciniame pasitarime dėl saugumo situacijos regione.

   Kaip praneša Prezidentūra, trečiadienį vyksiančio pasitarimo tema - saugumo situacijos regione pasikeitimai po paskutinių Rusijos atakų prieš Ukrainos infrastruktūrą.

   Skaityti komentarus