°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   Lenkijos Senato vadovas įspėjo dėl „Polexito“

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-11-28 11:00:00

   Lenkijos Senato pirmininkas penktadienį paragino vyriausybę atsisakyti grasinimo vetuoti ES daugiametį biudžetą ir įspėjo, kad tai gali privesti prie šalies išstojimo iš Bendrijos.

   Kreipimesi, kurį transliavo visi pagrindiniai transliuotojai, Tomaszas Grodzkis (Tomašas Grodzkis) pažymėjo, kad veto gali pakenkti Lenkijos „ekonominiams, politiniams ir strateginiams interesams“. 

   „Tai prieštarauja mūsų šalies gerovei“, – įspėjo opozicinės partijos „Piliečių platforma“ (PO) atstovas. Jam kalbant už nugaros matėsi Lenkijos ir ES vėliavos. 

   „Jei dėl jūsų Lenkija praras milžiniškas pinigų sumas tolesnei plėtrai ir atsigavimui [po koronaviruso pandemijos], ir mes paliksime savo Europos namus, istorija ir žmonės jums neatleis“, – sakė jis.

   Lenkija ir Vengrija sukėlė Bendrijoje krizę, grasindamos vetuoti pasiūlymus dėl daugiamečio biudžeto ir koronaviruso pandemijos paveiktos ekonomikos gaivinimo paketo 

   Abi šalys, kurias Briuselis kaltina nesilaikant demokratijos normų, nesutinka, kad ES finansavimas būtų susietas su reikalavimu laikytis teisės viršenybės principo. 

   Kai kurie Lenkijos opozicijos politikai įspėja, kad vyriausybės retorika gali privesti prie „Polexito“ – šalies pasitraukimo iš Bendrijos. 

   „Vyriausybė neturi įgaliojimų išvesti mūsų iš ES neatsiklaususi žmonių", – sakė T. Grodzkis ir pridūrė: „Didžiausias mūsų interesas – suvereni, įstatymus gerbianti Lenkija vieningos Europos centre.“  

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus