°C
   2020 05 29 Penktadienis

   M. Zuckerbergas: „Facebook“ pašalins turinį, kuriuo siekiama pasipriešinti draudimams eiti iš namų

   Nuotrauka: globalstartupecosystem.com nuotr.

   2020-05-22 19:00:00

   „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas pirmadienį sakė, kad socialinių tinklų milžinas pašalins visus įrašus, kuriuose siekiama pasipriešinti ar organizuoti protestus prieš pasilikimą namuose koronaviruso pandemijos metu. 

   Duodamas interviu vietinei televizijai M. Zuckerbergas buvo paklaustas, kaip yra tvarkomasi su šiais dalykais „Facebook“, kai yra viešinama informacija apie organizuodamas protesto akcijas, siekiant paneigti socialinės atskirties būtinybę. Taip pat buvo paklausta, ar „Facebook“ pažymi tą informaciją kaip „kenksminga dezinformacija“.

   „Taip, mes pažymime tą informaciją kaip kenksmingą dezinformaciją ir tiesiog ją atmetame“, - teigė Zuckerbergas. „Tuo pat metu svarbu, kad žmonės galėtų diskutuoti apie politiką, taigi, suprantate, tai tai yra daugiau nei įprastas politinis diskursas. Manau, kad daugybė dalykų, kuriuos žmonės sako, yra klaidinantys dėl tokios pavojingos situacijos kaip ši ir jie gali būti pažymėti kaip kenksminga dezinformacija.“   „Facebook“ atstovas spaudai vėliau pranešė, kad iš socialinio tinklo buvo pašalintas turinys, kuriame buvo reklamuojami kovos su karantinu renginiai Kalifornijoje, Naujajame Džersyje ir Nebraskoje.

   Zuckerbergo komentarai seka po keleto praėjusios savaitės realių protestų, įskaitant Mičiganą ir Virdžiniją.

   Komentarus taip pat buvo galima pastebėti po to, kai prezidento Trumpo koronaviruso darbo grupė paskelbė trijų pakopų ekonomikos atnaujinimo planą.   Tuo pat metu pirmadienį „Facebook“ sukūrė interaktyvų žemėlapį, kuriame pažymimi vartotojai, kurie praneša informaciją apie COVID-19 simptomus jaučiančius žmones įvairiuose miestuose. Žemėlapis buvo sukurtas naudojant Carnegie Mellon universiteto, kuris neseniai apklausė daugiau nei 1 milijoną „Facebook“ vartotojų, duomenis.

   „Facebook“ platforma yra puikiai tinkama priemon vykdyti šias apklausas, nes mes aptarnaujame milijardus vartotojų skaičiuojančią pasaulinę bendruomenę ir galime atrinkti statistiškai reikšmingus duomenis“, - savo „Facebook“ paskyroje rašė M. Zuckerbergas. „Mes tai darome saugodami asmeninius vartotojų privatumą ir tik Carnegie Mellon universiteto tyrėjai mato individualius apklausos rezultatus, o „Facebook“ vartotojai mato tik apibendrintus duomenis.“

   Skaityti komentarus

   Linas 2020 22 05 11:50

   O kažin "Unfollow 15 min.lt" grousą Zuckerbergas uždarys ar ne? Kaip manot?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai