°C
   2022 01 21 Penktadienis

   Maskva atsakė į kaltinimus, kad Rusija yra pasirengusi įsiveržti į Ukrainą

   Nuotrauka: The National Interest nuotr.

   2021-11-26 19:00:00

   Kremliaus atstovai neigė, kad Rusijos kariai buriasi prie pasienio su kaimynine šalimi, o jų tikslas - visavertė Ukrainos invazija, greitai galinti įtraukti visą žemyną į kruviną ir niokojantį karą.

   Pirmadienį prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas tvirtino, kad Rusijos karių ir karinės technikos judėjimas šalies ribose nekelia jokios grėsmės jokiai kitai tautai. Pasak jo, daugelyje Vakarų žiniasklaidos portalų neseniai pasirodę pranešimai, kad gali kilti konfliktas, buvo „tikslinės informacinės kampanijos“ dalis.

   „Naujienų portalas „Bloomberg” yra naudojamas kaip valdžios trimitas, o kai kurie Amerikos laikraščiai taip pat tame dalyvauja“, – tęsė jis. „Kalbama apie įtampos kūrimą – tai bandymas pavaizduoti Rusiją kaip šalį, keliančią grėsmę taikos procesui“.

   Dar blogiau, teigė D. Peskovas, kad pranešimai gali būti „maskuojamo pobūdžio“, galimai jais siekiama nuslėpti paties Kijevo „priešiškus ketinimus“.

   Anksčiau tą pačią dieną kalbėjusi Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sakė, kad teiginiai apie artėjantį ginkluotą įsiveržimą yra apie Rusiją kuriamos „mitologijos“ dalis. „Jei yra faktų, parodykite juos, tuomet ir pakalbėsime. Jei ne, tada laikas susirūpinti dėl neegzistuojančių istorijų apie Ukrainą, kurios sklinda į Vakarų spaudą.

   Ukrainos vidaus žvalgybos agentūrai paskelbus teorinį planą, kaip Rusijos sausumos pajėgos galėtų įsiveržti į šalį, pastarosiomis dienomis „Bloomberg“ ir daugelis kitų žiniasklaidos priemonių perspėjo apie gresiantį konfliktą tarp dviejų Rytų Europos valstybių. Nuo tada Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas perspėjo Maskvą, kad bet koks toks veiksmas turės rimtų pasekmių.

   Anksčiau šį mėnesį Kremliaus atstovai išjuokė JAV leidinį „Politico“ ir teigė, kad Rusija „prie sienos su Ukraina telkia karius ir karinę įrangą“. Kartu buvo paskelbta ir palydovinių nuotraukų serija, kurioje teigiama, kad netoli Jelnios miesto užfiksuota Rusijos techninė įranga, esanti maždaug už 250 kilometrų atstumu nuo sienos su Ukraina, ir arčiau kaimyninės Baltarusijos.

   „Kai kurios mūsų karinės technikos ar kariuomenės dalinių judėjimas per Rusijos Federacijos teritoriją yra išimtinai mūsų reikalas“, – sakė D. Peskovas. „Rusija niekada niekam negrasina ir niekam nekelia pavojaus“.

    

   Skaityti komentarus