°C
   2020 06 02 Antradienis

   N. Džokovičiaus šeima Serbijos ligoninėms kovai prieš korona virusą paaukojo 1 mln. eurų

   Nuotrauka: mediareferee.com

   2020-04-01 09:00:00

   Pirmoji pasaulio raketė Novakas Džkovičius kartu su žmona Jelena Serbijai nusprendė paaukoti 1 milijoną eurų. Už pinigus bus įsigyjami plaučių dirbtinio ventiliavimo aparatai, apsauginės prekės ir kita reikalinga įranga, reikalinga ligoninėms ir personalui kovoti su epidemija.  

   „Pirmiausia, labai dėkoju medikams, kurie šiandien visame pasaulyje kovoja dėl žmonių gyvybės ir stengiasi padėti užkrėstiesiems. Susirgusiųjų skaičius kasdien didėja, ir mūsų fondas nusprendė padėti savo ištekliais, pinigais bei žiniomis Serbijos sveikatos apsaugos sistemai“, - sakė N. Džokovičius.

   Fonde aktyviai dirba ir sportininko žmona Jelena, kuri užima generalinės direktorės pareigas. Jelena teigė, jog pavyko surasti ir susitarti dėl bendradarbiavimų sąlygų su viena įmone, kuri gamina plaučių ventiliavimo įrangą: „Pastaruoju metu iš mūsų negirdėjote konkretaus požiūrio apie vykstančią situaciją, užklupusią visą pasaulį, nes mums reikėjo šiek tiek laiko atidžiai išanalizuoti situaciją su visa fondo komanda. Mums tapo aišku, kad ši situacija bus maratonas, o ne greičio ruožas. Mums reikės racionaliai ir strategiškai naudoti jėgas ir išteklius iki pat pabaigos, kol virusas bus suvaldytas. Todėl yra labai svarbu, jog būtume apsirūpinę auštos kokybės įranga – ventiliatoriais, kurie galės išgelbėti žmonių gyvybes.“

   Tai nėra pirmas kartas, kai teniso žvaigždė užsiima labdaringa veikla. Novako Džokovičiaus vardo fondas paprastai daugiausiai dėmesio skiria pagalbai ikimokykliniam vaikų ugdymui Serbijoje, tačiau nepaprastoji padėtis ir didžiulio masto epidemija neleido sportininkui likti abejingam ir šioje situacijoje.

   N. Džokovičius dalindamasis savo aukojimo planais teigė: „Svarbu išlikti vieningiems šioje kovoje, padėti vieni kitiems, kad galėtume greičiau ir lengviau nugalėti šį virusą. Norėtume pasinaudoti šia proga ir pakviesti visus kitus prisijungti prie mūsų ir padėti daugybei šeimų ir žmonių, kuriems reikia pagalbos, išgyventi ir vėl tapti sveikiems. “

   Panašu, kad tokia žinutė ir raginimas padėti, neliko nepastebėtas. Džokovičiaus varžovas Rogeris Federeris netrukus taip pat paskelbė, kad paaukos 860 tūkstančius svarų sterlingų šeimoms Šveicarijoje, kurioms epidemijos akivaizdoje taip pat stinga pagalbos. 

   Skaityti komentarus