°C
   2020 06 02 Antradienis

   Naujausias COVID-19 testas pateikia itin greitą atsakymą 95% tikslumu ir be laboratorijos pagalbos

   Nuotrauka: Bosch.com nuotr,.

   2020-03-31 08:00:00

   COVID-19 atvejai toliau nenumaldomai plinta nerimą keliančiu greičiu. Daugelis baiminasi, kad sergančiųjų skaičius iš tiesų yra kur kas didesnis, nei skelbiama oficialiais duomenimis, nes daugelis žmonių nėra tiriami dėl naujojo koronaviruso.

   Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl atliekama nepakankamai tyrimų, yra ta, jog esame priversti ilgai laukti tyrimo rezultatų. Procesas užsitęsia ne dėl sudėtingo testavimo, tačiau dėl apsunkinto mėginių surinkimo ir pristatymo į laboratoriją.

   Tačiau žinoma Vokietijos inžinerijos įmonė „Bosch“ sukūrė inovatyvų COVID-19 tepinėlių tyrimą, kuris išsprendžia itin didelę logistikos problemą bei sutaupo brangaus laiko. 

   Įrenginys vadinamas Vivalytic Analyzer. Jis veikia labai paprastai - tereikia paimti mėginį iš paciento nosies arba gerklės ir įstatyti jį į specialią kasetę. Tuomet kasetė dedama į prietaisą, kuris automatiškai atlieka tyrimą ir pateikia rezultatą per tris valandas. 

   Aparatas atlieka molekulinius diagnostinius tyrimus, kurių metu analizuojami paciento genai, skirti naujojo koronaviruso biologiniams žymenims. Aparatas geba atskirti COVID-19 nuo devynių kitų kvėpavimo takų virusų, įskaitant gripą (A ir B gripo virusai), taigi gaunami tikslūs rezultatai.


   Šis įrenginys gali būti pastatomas ligoninėje ar kitame medicinos centre, kuriame atliekami koronaviruso tyrimai. Gaunamas greitas rezultatas be laboratorijos įsikišimo. 

   Anot Bosch, kiekvienas įrenginys gali atlikti 10 bandymų per 24 valandas, o jų tikslumas yra net 95 procentai. „Robert Bosch GmbH“ valdybos pirmininkas dr. Volkmaras Denneris sakė: „Mes norime, kad greitasis „ Bosch COVID-19 “ testas galėtų kuo greičiau suvaldyti koronaviruso pandemiją. Tai paspartins užkrėstų pacientų identifikavimą ir izoliavimą. “

   Aparatas jau kitą mėnesį pasieks medicinos centrus Vokietijoje, o vėliau bus pradėtas naudoti ir kitose Europos bei Azijos šalyse. 

   Skaityti komentarus