°C
   2021 09 24 Penktadienis

   „New York Times“ žurnalistė ištrynė „Twitter“ įrašus, kuriuose D.Trumpo šalininkus išvadino valstybės priešais

   Nuotrauka: Business Insider nuotr.

   2021-08-02 13:00:00

   „New York Times“ žurnalistė Katie Benner ištrynė daugybę įrašų, kuriuose D. Trumpo šalininkus vadino „valstybės priešais“. Vėliau K. Benner tikino, jog šie įrašai jos asmeninėje   „Twitter” paskyroje buvo „neteisingai suformuluoti“, todėl žurnalistė nusprendė juos pašalinti. 

   Antradienį įvyko demokratų surengtas posėdis dėl sausio mėnesį Kapitolijaus kalvoje vykusių riaušių. Komitetas ėmėsi aiškintis, ar D. Trumpas buvo tikrasis riaušių kaltininkas. Žiūrovai buvo priversti klausytis tariamai nuoširdžių įstatymų leidėjų pasakojimų apie smurtą ir ašaras. Valdžios atstovai apgailestavo dėl „tamsiosios dienos“ įvykių, kuriuos Amerika išgyveno sausio mėnesį. Respublikonų vadovybė šį posėdį pavadino „apgaule“, kuria „niekas nepatikės“, tačiau panašu, jog „New York Times“ žurnalistei Katie Benner minėtieji postringavimai suveikė taip, kaip buvo numatyta.

   Baigiantis posėdžiui, K. Benner piktai paragino JAV nacionalinio saugumo departamentą imtis veiksmų prieš prezidento Donaldo Trumpo šalininkus.

   „Šiandienos #January6thSelectCommittee pabrėžia esminę dabartinės Amerikos krašto apsaugos dilemą: darbas kovojant su teisėtomis nacionalinio saugumo grėsmėmis reiškia, kad politiko rėmėjus reikia vadinti valstybės priešais“, - rašė ji.

   „Kaip amerikiečiai, mes manome, kad valdžia neturėtų būti nusistačiusi prieš politinį veikėją ar politinę partiją. Bet kas atsitinka, kai politikas, atrodo, grasina valstybei? Kas, jei politikas tai daro ir toliau, nebeidamas pareigų, o visa jo partija tam pritaria? “, - tęsė ji.

   Atrodo, kad K. Benner buvo nusistačiusi prieš D. Trumpą ir jo šalininkus kur kas anksčiau, nei po sausio 6-osios įvykių. Žurnalistė teigė, kad dvi apkaltos ir „Russiagate“ tyrimas paliko „šią dilemą neišspręstą“.

   K. Benner požiūriui pritaria ir J. Bideno administracija bei administracijos saugumo padalinys, tačiau jie kaltino „ekstremistus“, o ne „D. Trumpo šalininkus“. Pastaruosius šešis mėnesius Demokratų partija ir jos atstovai Sausio 6 -osios įvykius vaizdavo kaip „sukilimą“, „perversmą“ ir „vidaus terorizmą“ ir šie žodžiai pavirto įstatymais. Naujojoje Baltųjų rūmų vidaus terorizmo politikoje daug dėmesio skiriama tariamai dešiniųjų keliamai grėsmei ir minėtajam „išpuoliui“ prieš JAV Kapitolijų kartu su masiniais šaudymais Pitsburge ir El Paso. Naujausiuose planuose žadama padidinti Tėvynės saugumo departamento finansavimą ir teigiama, kad federalinė vyriausybė glaudžiau bendradarbiaus su technologijų pramone kovodama su „ekstremistiniu turiniu“ ir „dezinformacija“.

   Tuo tarpu dešinieji, laikomi ekstremistais, yra šalinami iš kariuomenės ir teisėsaugos gretų, sausio 6-osios riaušių dalyviai sulaikomi žiauriomis sąlygomis, jiems skiriama kalėti mažiausiai šešis mėnesius. FTB ragina amerikiečius skųsti savo šeimos narius, kurie skatina „smurtinį ekstremizmą“. Tuo pat metu Kapitolijaus policija - būdama apsaugota nuo Informacijos laisvės įstatymo - plečia savo veiklą už Vašingtono ribų ir perka karinio lygio stebėjimo įrangą, skirtą prižiūrėti amerikiečiams.

   K. Benner nėra vienintelė žurnalistė, atvirai raginusi valstybę susidoroti su D.Trumpo šalininkais. „ABC News“ kvietė „pašalinti D. Trumpo sukurtą judėjimą“, „PBS” siūlė buvusio prezidento „kvailus“ šalininkus siųsti į „perauklėjimo stovyklas“, o  Frank Figliuzzi, buvęs FTB direktoriaus asistentas, tapęs MSNBC analitiku, ragino įkalinti visus D. Trumpą palankančius Kongreso respublikonus, „siekiant iš tikrųjų kovoti su terorizmu“.

   Neaišku, ar K. Benner ištrynė įrašus „Times“ nurodymu, ar savo noru. Tačiau dar 2018 m. laikraštis pasmerkė D. Trumpą, kai jis žurnalistus pavadino „liaudies priešais“. Dienraščio atstovai teigė, jog tokia terminija gali „sukelti smurtą“ prieš žiniasklaidą. Tačiau „The Times“ nepasmerkė K. Benner įrašų ir nekomentavo, jog tokie žurnalistės pasisakymai gali sukelti smurtą prieš D. Trumpo šalininkus.

    

   Skaityti komentarus