°C
   2021 01 24 Sekmadienis

   Nuo koronaviruso pasveikęs J. Bolsonaro: nėra ko bijoti

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-08-01 11:00:00

   Nuo COVID-19 ką tik pasveikęs Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro penktadienį pareiškė, kad beveik visi žmonės galiausiai užsikrės naujuoju koronavirusu, ir paragino brazilus „su juo susitaikyti“, teigdamas, jog nėra ko bijoti.

   Dešiniųjų pažiūrų prezidentas vėl ėmėsi menkinti pandemiją, Brazilijoje mirčių nuo koronaviruso skaičiui artėjant prie 100 tūkst. – tai yra antras didžiausias mirčių skaičius visame pasaulyje, šalį lenkia tik Jungtinės Valstijos.

   Po užsikrėtimo koronavirusu tris savaites karantine praleidęs J. Bolsonaro kaip pavyzdį ėmėsi rodyti save. „Priklausau aukštos rizikos grupei“, – 65-erių prezidentas sakė reporteriams vizito pietinėje Rio Grandės valstijoje metu.

   „Žinojau, kad kada nors juo užsikrėsiu, kadangi manau, jog beveik visi čia esantys žmonės juo galiausiai užsikrės. Ko jūs bijote? Susitaikykite su juo, – teigė prezidentas. – Apgailestauju dėl mirčių, tačiau žmonės miršta kasdien, dėl daugelio priežasčių. Tai yra gyvenimas.“

   J. Bolsonaro susiduria su didele kritikos banga dėl jo tvarkymosi su pandemija, išplitusia visoje Brazilijoje, – šalis pagal atvejų skaičių (2,6 mln.) ir mirčių skaičių (92 tūkst.) yra antra pasaulyje.

   Su „nedideliu gripu“ naująjį virusą palyginęs J. Bolsonaro priešinosi karantino priemonėms ir reguliariai laužė saugaus atstumo taisykles, vaikščiodamas Brazilijos miesto gatvėmis ir spausdamas rankas rėmėjams bei su jais apsikabindamas.

   Pasireiškus karščiavimui, prezidentui virusas buvo patvirtintas liepos 7 dieną. Jis prezidentūroje karantinavosi tris savaites.
   Ketvirtadienį savo pirmo viešo renginio nuo užsikrėtimo patvirtinimo metu J. Bolsonaro sveikinosi su būriu rėmėjų Šiaurės rytų Piaujio valstijoje ir skambant garsiems šūksniams nusiėmė veido kaukę.

   Tą pačią dieną prezidentūra pranešė, kad virusu užsikrėtė prezidento žmona.
   J. Bolsonaro vėliau atskleidė, kad vėl jaučiasi prastai, ir teigė vartojantis antibiotikus dėl infekcijos, kurią pavadino „apipelijusiais plaučiais“ – ją esą sukėlė aktyvumo trūkumas karantino metu.

   J. Bolsonaro teigimu, karantino priemonės nereikalingai kenkia ekonomikai.

   Vietoje to jis viruso gydymui rekomenduoja vartoti hidroksichlorokviną, kurį pats vartojo savo užsikrėtimui gydyti, nepaisant daugybės atliktų tyrimų, kuriuose teigiama, kad medikamentas neturi teigiamo poveikio prieš COVID-19.

   Skaityti komentarus