°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   „Parler“ pateikė ieškinį technologijų milžinei „Amazon“

   Nuotrauka: New York Daily News nuotr.

   2021-01-13 08:00:00

   Sekmadienį „Amazon“ atsisakė socialiniam tinklui „Parler”  teikti internetinę prieglobą (angl. hosting), taigi socialinis tinklas buvo priverstinai išjungtas. Kaip atsaką, „Parler” technologijų milžinei pateikė ieškinį, kuriame teigiama, kad staigus „Amazon“ sprendimas nebeleisti „Parler“ naudotis jų paslaugomis yra paremtas „politiniais motyvais“.

   Pirmadienį „Parler“ pateikė ieškinį, kuriame apkaltino „Amazon“ pažeidus antimonopolinius įstatymus, šiems pašalinus socialinės žiniasklaidos svetainę iš interneto.

   Ieškinyje aiškinama, kad „Amazon Web Services“ buvo pasirašiusi daugiametę sutartį su „Twitter“ bei „Parler“, „konservatyvia blog’ų platforma ir „Twitter“ konkurente“.

   „Kai „Twitter“ paskelbė, kad visiems laikams uždraus prezidentui D. Trumpui naudotis savo paskyra, konservatorių šalininkai masiškai atsisakė „Twitter“ paslaugų ir kaip alternatyvą pasirinko „Parler“ platformą, - rašoma ieškinyje. „Protestas buvo toks galingas, kad jau kitą dieną „Parler” tapo populiariausia nemokama programėle, atsisiunčiama iš „Apple“ bei „Google”.“

   Be to, ieškinyje pažymima, kad nors „Amazon Web Services“ teigė, kad atsisako „Parler“ teikti paslaugas dėl susirūpinimo, kad šie gali „kurstyti smurtą“, penktadienio vakarą viena iš populiariausių tendencijų „Twitter“ platformoje buvo „Hang Mike Pence“ (liet. „Pakarkite Mike Pence”), tuo tarpu „Amazon Web Services“ dėl to „nesiėmė jokių veiksmų ir nepateikė jokių grasinimų sustabdyti „Twitter“ veiklą”.

   „Tuo tarpu „Amazon Web Services“ paskelbė, kad „Parler” bus priverstinai išjungtas”, - rašoma ieškinyje. „Be to, sustabdymo priežastis buvo ta, kad „Amazon Web Services“ kilo abejonių dėl „Parler“ galimybių tinkamai prižiūrėti savo platformą ir riboti smurtą kurstančio turinio plitimą.”

   „Nepaisant to, penktadienio vakarą vienas populiariausių „Twitter“ įrašų buvo „Hang Mike Pence“, o „Amazon Web Services“ negrasino sustabdyti „Twitter“ veiklos“, - priduriama ieškinyje.

   Pasak  „Parler” atstovų, „staigus „Amazon Web Services“ sprendimas nutraukti „Parler” veiklą greičiausiai yra vedamas politinių motyvų“.

   „Galimai toks sprendimas priimtas siekiant rinkoje sumažinti konkurenciją „Twitter“ naudai“, - rašoma ieškinyje. „Taigi „Amazon Web Services“ kartu su atsakovu „Twitter“ pažeidžia Šermano antimonopolinių įstatymų 1 skyrių”. 

   „Amazon Web Services“ taip pat pažeidė sutartį, sudarytą su „Parler“, pagal kurią reikalaujama, kad prieš nutraukdami paslaugų tiekimą, „Amazon Web Services“ apie tai informuotų „Parler“ įspėjimu likus trisdešimčiai dienų, o ne praneštų apie tai likus mažiau nei trisdešimčiai valandų. „Amazon Web Services“ sąmoningai kišosi numatydami ekonominį pranašumą bei žinodami, kad artimiausiu metu milijonai vartotojų registruosis „Parler“ platformoje.“

   Todėl „Parler“ prašo skubios teismo nutarties atmesti „Amazon“ sprendimą nebeteikti paslaugų, remiantis motyvu, kad priverstinis svetainės išjungimas „pražudys „Parler“ verslą tuo metu, kai jis turėtų smarkiai išpopuliarėti“.

   „Parler” daugeliui tapo puiki „Twitter“ alternatyva, ypač po to, kai praėjusią savaitę „Twitter“ visam laikui užblokavo prezidento Donald’o Trump’o paskyrą.

   Po to, kai „Twitter“ uždraudė prezidentui naudotis savo paskyra socialiniame tinkle, „Google“ ir „Apple“ uždraudė „Parler“ programėlę savo parduotuvėse, o tai reiškia, jog programa buvo praktiškai pašalinta iš „Android“ ir „iPhone“ išmaniųjų telefonų.

   Sekdami dviejų technologijų gigantų pavyzdžiu, „Amazon“ greitai uždraudė „Parler“ naudotis savo internetinės prieglobos paslauga, dėl kurios sekmadienį socialinis tinklas buvo priverstinai išjungtas.

   Skaityti komentarus