°C
   2020 09 21 Pirmadienis

   Pasak JAV teisminių dokumentų, nepilnametė buvo verčiama santykiauti su princu Andrew

   Nuotrauka: New York post nuotr.

   2020-08-04 08:00:00

   Dalyje teisminių dokumentų yra aprašyta mergaitės, vardu Virginia Roberts Giuffre, 2015 metais iškelta byla prieš Jeffrey Epstein ir Ghislaine Maxwell.

   Remiantis naujai paskelbtais teismo dokumentais, seksualinis nusikaltėlis Jeffrey Epsteinas, kaip įtariama, bandė rinkti kompromituojančią medžiagą prieš princą Andrew, versdamas nepilnametę merginą su juo santykiauti.

   Niujorko teismo paskelbtuose dokumentuose teigiama, kad tariamas incidentas įvyko velionio JAV finansininko namuose, JAV Mergelių salose esančioje privačioje saloje. Dokumente rašoma, kad J. Epstein įsakė Virginia Roberts Giuffre, vadintai „Jane Doe # 3" slapyvardžiu, „duoti princui viską, ko jis pareikalaus, ir pranešti jam visas seksualinės prievartos detales“.

   J. Epstein tariamai siūlė šios merginos seksualinį išnaudojimą įtakingiems asmenims, kad galėtų „su jais susisieti verslo, asmeninės, politinės ir finansinės naudos saitais, taip pat turėtų kompromituojančios informacijos galimam šantažui“. Tarp jų buvo „daugybė garsių Amerikos politikų, galingų verslo atstovų, užsienio prezidentų, žinomas ministras pirmininkas ir kiti pasaulio lyderiai“.

   Dokumentuose iš ankstesnių bylų taip pat teigiama, kad princas Andrew bandė lobizuoti JAV J. Epšteino naudai, kad padėtų užtikrinti „palankų susitarimą dėl ieškinio“.

   Šie dokumentai yra dalis 2015 m. teisminio mūšio tarp J. Epšteino su buvusia mergina Ghislaine Maxwell ir 36 metų V. Giuffre, kuri apkaltino porą seksualine prievarta. Ji taip pat teigė, kad buvo priversta lytiškai santykiauti su princu Andrew, tačiau pastarasis tai griežtai neigia.

   Dokumentai buvo paviešinti po to, kai teisėja atmetė G. Maxwell advokatų bandymą juos išlaikyti paslaptyje. Princo Andrew draugas sakė: „ 2019 m. JAV federalinis apeliacinis teismas teigė, kad šiuos įtarimus reikia vertinti labai atsargiai. Teiginiai nėra tas pats, kas faktai, o tai yra pagrindinė taisyklė, kuria remiasi teisingumas. Pažiūrėkime, ar šie įtarimai pasitvirtina, mažai tikėtina, kad tokios prielaidos apie kunigaikštį gali būti tiesa - kur yra įrodymai?“

   Kalbėdamas apie kaltinimus dėl lobizmo draugas pridūrė: „Sakau tiesiai šviesiai, šis kaltinimas yra visiška netiesa. Be jokių „galbūt” ir jokių „o jeigu”. “

   Dviejų kitų įtariamų nukentėjusiųjų, 2015 m. byloje įvardintų kaip „Jane Jane Doe Nr.1” ir „ „Jane Doe Nr. 2”, advokatai taip pat paprašė paviešinti dokumentus, kuriuose būtų nurodytas tariamas princo lobizmas.

   Jie siekia „dokumentų, susijusių su J. Epšteino lobistinėmis pastangomis įtikinti vyriausybę sudaryti jam palankesnį ieškinio pagrindą ir (arba) netaikyti baudžiamojo persekiojimo, tai apima ir princo Andrew pastangas susitarti su buvusiu Harvardo teisės profesoriumi Alanu Dershowitzu J. Epšteino vardu“.

   Įslaptintuose dokumentuose tvirtinama, kad salos orgija buvo vienas iš trijų atvejų, kai Jane Doe # 3 buvo priversta mylėtis su Andrew. Kitos vietos buvo G. Maxwell butai Londone ir Niujorke.

   Tikslios tariamų incidentų datos nėra nurodytos. Tačiau teigiama, kad į „Jane Doe Nr. 3” pirmą kartą apsireiškė G. Maxwell 1999 m., kai jai buvo vos 15 metų. J. Epšteinas laikė ją „sekso verge“ maždaug nuo 1999 iki 2002 m., iki kol, pasak dokumento, ji paspruko ir pabėgo į kitą šalį.

   2015 metais iš teismo įrašų byloje buvo liepta pašalinti panašius įtarimus dėl princo Andrew lytinio santykiavimo su nepilnamete mergina. Tuo metu teisėjo nuosprendis buvo, jog kaltinimai yra klaidingi.

   Praeitą vasarą J. Epstein nusižudė laukdamas savojo teismo dėl kaltinimų prekyba žmonėmis.

   Neseniai G. Maxwell buvo areštuota dėl federalinių kaltinimų, kad devyniasdešimtaisiais verbavo mažiausiai tris mergaites, iš kurių viena buvo jaunesnė kaip 14 metų, J. Epsteino seksualinei prievartai. Prokurorai teigė, kad ji taip pat prisidėjo prie seksualinio išnaudojimo. Šiuo metu G. Maxwell yra kalėjime ir laukia savo teismo Niujorko mieste.

   Skaityti komentarus