°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Pasaulio šalių vyriausybės klimpsta į autoritarizmą: nesiskiepijusiems nuo kovido ligos gresia darbo bei nemokamos sveikatos priežiūros praradimas arba net visiškas lokdaunas

   Nuotrauka: technocracy.news

   2021-11-19 09:00:00

   Pastaruoju metu vis daugėja signalų iš įvairių pasaulio šalių, kuriose vyriausybės ėmėsi autoritarinių priemonių prieš jų piliečius. Vienur nesiskiepijusieji nuo kovido ligos rizikuoja prarasti darbą, kitur – nemokamą sveikatos priežiūrą, dar kitose šalyse – patirti visišką lokdauną. 

   Nevakcinuoti Latvijos Saeimos nariai nebeturės teisės balsuoti

   Latvijoje nuspręsta, kad nesiskiepiję Saeimos (parlamento) nariai nuo lapkričio 15 dienos nebeturi teisės balsuoti, o jų algos – suspenduotos. Tokį sprendimą priėmė 62 Saeimos, turinčios 100 narių, nariai.

   Tik pateikęs kovido sertifikatą, kad yra vakcinuotas arba persirgęs, Latvijos parlamentaras galės dalyvauti šalies politiniame gyvenime. Jei to nepadarys, ne tik neteks teisės į balsą ir į mėnesinį atlyginimą.

   Praėjusį mėnesį tokį draudimą parlamentarams priėmė Australijos Viktorijos valstija, tačiau Latvija – pirmoji pasaulio demokratinė valstybė, kurioje priimtas panašus sprendimas.   Nyderlandų Leideno universiteto politologė, doktorantė Josette Daemen bei to paties universiteto profesorius politologas Tomas Theunsas kelia klausimą: „Teisės ekspertai iškėlė klausimą, ar Latvijos ir Viktorijos valstijos veiksmai nepažeidžia konstitucijos. Tačiau dar svarbesni klausimai čia yra moralės ir politikos: kiek toli gali nueiti tokia politika, kuri prievarta įvedinėja vakcinų mandatus?“

   Toks pat sprendimas Latvijoje galioja ir savivaldybių darbuotojams. Nuo spalio 21 dienos Latvijoje įvestas itin griežtas karantinas ir komendanto valanda. Latvija įžengė į „žaliąją erą“, kur skirtingos taisyklės taikomos pasiskiepijusiems ir nesiskiepijusiems.

   Iš 1,9 mln. Latvijos gyventojų pasiskiepijo 53,6 procento. ES vidurkis, teigiama, yra 64,9 procento.

   Singapūre „sąmoningai nesiskiepijusieji“ neteks teisės į nemokamą sveikatos apsaugą

   Singapūras lapkričio 15 dieną paskelbė, kad nevakcinuotų kovido pacientų gydymo vyriausybė nebepadengs.

   Singapūro Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime sakoma, kad „šiuo metu nevakcinuoti asmenys sudaro daugumą iš tų, kuriems reikia intensyviosios priežiūros, todėl tiems, kas sąmoningai nesiskiepija, nuo gruodžio 8 dienos gydymas bus mokamas“.

   Anksčiau vyriausybė visiems Singapūro piliečiams apmokėdavo gydymą nuo kovido ligos. Singapūre paskiepyta net 85 procentai gyventojų – tai vienas aukščiausių rodiklių pasaulyje. Tačiau dabartinis vyiausybės sprendimas daryti spaudimą nesiskiepijusiems yra „baimės pavertimas ginklu ir laisvės atėmimas“.

   Singapūro sprendimas bausti nesiskiepusius piliečius yra akivaizdus autoritarizmo pavyzdys.

   Austrija uždarys du milijonus nesiskiepijusių piliečių į griežtą lokdauną

   Austrijoje taip pat lapkričio 15 dieną įvesti nauji apribojimai, tiksliau, lokdaunas nesiskiepijusiems, kuris paveiks du milijonus piliečių nuo 12 metų. 356 tūkstančiai piliečių, kurie skiepijosi tik vieną kartą, bus paleisti iš lokdauno, jei parodys neigiamą PGR testą.

   Tiems, kas pažeis naująsias taisykles, grės baudos nuo 500 iki 3600 eurų. Vis dėlto dieną iš lokdauno austrai galės vykti į darbą arba apsipirkti.

   Pasak vidaus reikalų ministro Karlo Nehammerio, „bet kuris pilietis turi būti pasirengęs, kad bus patikrintas policijos“.

   Vaikai, kurie reguliariai testuosis, galės eiti į mokyklą.

   Anot kanclerio Alexanderio Schallenbergo, minėta priemonė truks mažiausiai dešimt dienų, taip pat bus įvesta komendanto valanda, kuri bus taikoma ir tiems, kas pasiskiepijo. Dešinioji Laisvės partija pareiškė, kad imsis teisinių veiksmų prieš lokdauną ir rengs protestą Vienoje, kuris vyks lapkričio 20 dieną. 

   Skaityti komentarus