°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   Pensilvanijoje sustabdytas rinkimų sertifikavimas

   Nuotrauka: Abby Drey

   2020-11-27 20:00:00

   Trečiadienį prezidento Trump’o teisinė kova dėl lapkričio 3-iosios dienos rinkimų sulaukė laimėjimo – Pensilvanijos valstijos teismas nusprendė, kad rinkimų rezultatų sertifikavimas turi būti sustabdytas.

   Nors ir pasiekus šią pergalę, lieka dar daug darbo, kad būtų pakeisti rinkimų rezultatai visoje šalyje ir vietoje J. R. Biden’o nugalėtoju paskelbtas būtų D. Trump’as. Tačiau ši pergalė padeda palaikyti viltį, kad Trump’o komandos kova teisme dėl rinkimų suklastojimo tokiose valstijose kaip Pensilvanija, Mičiganas, Džordžija, Viskonsinas ir Arizona gali būti sėkminga.

   Tuo tarpu Pensilvanijoje respublikonų įstatymų leidėjai dalyvavo svarstyme dėl galimo sukčiavimo ir pažeidimų, įvykdytų skaičiuojant balsus.

   „Viskas ko mes norime - tai, kad jūs išklausytumėte mus ir išgirstumėte mūsų turimus įrodymus, ir tada įvertintumėte situaciją”, - kalbėjo Rudolph W. Giuliani – pagrindinis Trump’o kampanijos teisininkas. „Mes nenorime atimti nei vieno žmogaus pilietinių teisių”.

   R. Giuliani pristatė liudininkus, kurie kalbėjo, kad jiems nebuvo leista patikrinti paštu atsiųstų biuletenių Filadelfijoje, Pitsburge ar bet kur kitur Pensilvanijos valstijoje, nepaisant to, jog jų darbas yra stebėti rinkimus kaip respublikonų partijos atstovams.

   Pasak Trump’o kampanijos, daugiau nei 670 000 biulete nių nebuvo tinkamai patikrinti, dėl ko jie turėtų būti laikomi negaliojančiais.


   Dar kitas pristatytas liudininkas, kuris atliko duomenų analizę, teigė, kad jis nustatė, jog buvo atlikta manipuliacija su biuletenių lentelėmis.

   Šis svarstymas, kurį surengė Pensilvanijos senato politinės daugumos komitetas, buvo neformalus ir jis vyko Wyndham viešbutyje.

   Valstijos senatorius David Argall, šio politinio komiteto pirmininkas, sakė, jog šis svarstymas buvo skirtas siekiant išsiaiškinti kaip rinkimai buvo vykdomi lokaliai, taip pat apygardos, valstijos ir federaliniame lygmenyje. Jis pabrėžė, kad jo kabinetas sulaukė dešimtis tūkstančių skambučių iš dėl rinkimų proceso nerimaujančių piliečių.

   D. Trump’as planavo dalyvauti šiame renginyje, tačiau Baltieji rūmai atšaukė jo kelionės planus po to, kai vienas iš jo kampanijos patarėjų – Boris Epshteyn – pranešė, jog jam nustatytas teigimas Covid-19 testas.

   Prezidentas vis tiek kalbėjo nuotoliniu būdu, telefonu, vadinamas liudijančius asmenis „patriotais”.


   „Man tikrai labai malonu, kad manęs buvo paprašyta kalbėti ir aš šiuo metu esu ovaliajame kabinete, ir man yra labai įdomu matyti kas vyksta. Ir tai yra rinkimai, kuriuos mes laimėjome lengvai. Laimėjome didele persvara”, - kalbėjo Trump’as.

   „Šie rinkimai buvo suklastoti ir mes negalime leisti, kad tai liktų nepastebėta”, - pridėjo prezidentas. „Šių rinkimų rezultatai turi būti pakeisti”.

   D. Trump’o teisininkų komanda aiškino įstatymų leidėjams, kad jie galėtų gauti teismo šaukimą tam, kad gautų peržiūrėti paštu siųstus biuletenius arba pareikalauti specialių rinkimų, ar pasirinkti Trump’o siūlomus kandidatus į valstijos rinkėjų komisiją.

   Kol prezidento teisininkų komanda aiškinosi Getisburge, Pensilvanijoje teisėja Patricia McCullough išleido įsakymą laikinai sustabdyti sertifikavimo procesą, kol penktadienį laukia svarstymas, kuriame bus išklausyti turimi įrodymai.

   Pensilvanijos valstijos sekretorė Kathy Boockvar ir gubernatorius Tom Wolf, kurie abu yra demokratai, antradienį pranešė, kad jie jau sertifikavo rinkimų rezultatus ir paskelbė nugalėtoju J. Biden’ą.

   Pensilvanijos generalinis prokuroras Josh Shapiro, taip pat demokratas, paskelbė, kad valstija apeliuos teisėjos McCullough įsakymą valstijos aukščiausiame teisme.

   „Šis įsakymas negali paveikti vakarykščio rinkėjų kolegijos paskyrimo”, - paskelbė jis.


   Byla, kuria buvo siekiama šio įsakymo buvo pateikta dviejų respublikonų – JAV atstovų rūmų nario Mike Kelly ir kandidato į kongresą Sean Parnell.

   D. Trump’o kampanija nebuvo šios bylos iniciatoriai. Tačiau jie yra pateikę apeliaciją trečiosios JAV apygardos apeliacijų teismui, dėl šią savaitę federalinio apygardos teismo teisėjo atmestos bylos.

   Trump’o kampanija taip pat aiškino, kad kelios skirtingos apygardos pažeidė konstituciją dėl to, kad skirtingai elgėsi su respublikonų ir demokratų šalininkais balsavimo metu, leisdami demokratus linkusiose palaikyti apygardose žmonėms taisyti klaidas ant paštu siųstų biuletenių bei nesuteikdami tų pačių galimybių žmonėms apygardose, kuriose gyventojai linkę palaikyti respublikonus.

   Šeštadienį žemesnio lygmens teismo teisėjas atmetė šią bylą, teigdamas, jog nebuvo pateikta pakankamai rinkimų suklastojimo įrodymų, kad būtų išmesta šimtai tūkstančių biuletenių. Tačiau prezidento teisininkai prisiekė, jog siekdami šio tikslo kovos aukščiausiame teisme.

   Trump’o kampanija ir Pensilvanijos valstijos vadovybė pateikė savo argumentus teismui, tačiau kiek buvo žinoma trečiadienį vakare, gyva diskusija dar nebuvo suplanuota.

   Pensilvanijoje J. Biden’as pirmuja prieš D. Trump’ą daugiau nei 80 000 balsų ar 1.2 procentais.

   Praėjus trims savaitėms nuo rinkimų, D. Trump’as kol kas dar yra toli nuo savo tikslo pakeisti rinkimų rezultatus.

   Labiausiai tikėtinas kelias į Trump’o pergalę būtų buvęs per Pensilvaniją. Jei jis kažkaip sugebėtų pasiekti savo tikslą ten, tam, kad pasiektų 270 rinkėjų komisijos balsų, kurie reikalingi norint nugalėti, jam vis dar reikėtų pakeisti rezultatą dar bent dviejose kitose valstijose.

   Trump’o kampanija dar vis kovoja Viskonsine ir Džordžijoje.

   Šiuo momentu Viskonsino dviejose didžiausiose apygardose vyksta balsų perskaičiavimas ir Trump’o kampanija reikalauja dar vieno perskaičiavimo Džordžijoje, tačiau šį kartą reikalaudami, kad paštu siųstų biuletenių galiojimas būtų patvirtintas tikrinant parašus.

   Pirmojo balsų perskaičiavimo Džordžijoje metu rinkimų rezultatai nepasikeitė pakankamai, kad būtų panaikinta J. Biden’o pergalė, tačiau buvo atrasta daugiau nei 3000 biuletenių, kurie nebuvo suskaičiuoti, nors šis atradimas nieko ir nepakeitė.

   J. Biden’as gavo 16 valstijos rinkimų komisijos balsų, laimėdamas maždaug 12 600 balsų ar atitinkamai 0.2 procentais. Tuo tarpu balsų perskaičiavimas Viskonsine greičiausiai baigsis beveik prieš pat valstijos rinkimų sertifikavimo paskutinį terminą, kuris yra gruodžio 1d. Šiuo momentu D. Trump’as atsilieka nuo J. Biden’o maždaug 20 600 balsų ar 0.7 procentais.

   Antradienį Trump’o kampanija paskelbė, jog jie taip pat planuoja surengti svarstymus su respublikonų įstatymų leidėjais Mičigane ir Arizonoje, tačiau vietinė žiniasklaida trečiadienį pranešė, kad dar nebuvo sutarta dėl oficialių planų nei vienoje iš minėtų valstijų.

   Trump’o kampanija neatsakė į prašymus pakomentuoti jų tolimesnius planus.

    

   Skaityti komentarus