°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Pentagono generolas Johnas Hytenas sunerimo, kad Kinija gali smogti JAV naująja viršgarsine raketa

   Nuotrauka: AFP

   2021-11-19 13:00:00

   JAV karinių oro pajėgų generolas Johnas Hytenas, vienas aukščiausių šalies kariškių, pareiškė, kad Pentagonas yra „labai sunerimęs“ dėl neseniai Kinijos įvykdyto viršgarsinio ginklo bandymo. 

   J. Hyteno teigimu, Kinija gali pirmoji panaudoti minėtą ginklą potencialiame branduoliniame kare: „Tai labai reikšmingas ginklas, kuris gali daug ką pakeisti. Kinija paleido tolimo nuotolio raketą, kuri apskrido pasaulį ir grįžo atgal. Raketa beveik galėjo pataikyti į taikinį.“

   Prieš tapdamas antras pagal svarbą generolu JAV 2019 metų lapkritį, J. Hyytenas buvo atsakingas už Vašingtono branduolines pajėgas, taip pat vadovavo Kosminėms pajėgoms.   J. Hytenas stebėjosi, kam Kinija naudoja šį ginklą, kuriuo nesunkiai gali pradėti branduolinį karą.

   Pekinas paneigė Vakarų žiniasklaidos pranešimus apie viršgarsinio ginklo bandymą ir paaiškino, kad tai buvęs „kosminis aparatas“. Valstybinis laikraštis „Global Times“ rašė, jog Kinijos nedomina „kvailas“ branduolinis lenktyniavimas su JAV. Šio laikraščio vyriausiasis redaktorius Hu Xijinas teigė: „Žinau, kad JAV gali sunaikinti Kiniją dešimtkart, bet mes turime būti tikri, kad turime galimybę sunaikinti JAV vienąkart.“


   Generolo J. Hyteno teigimu, minėtas Kinijos bandymas buvo „gana įspūdingas“, tačiau neprilygo 1957 metais TSRS į orbitą paleistam „Sputnikui“. Vis dėlto J. Hytenas pripažino, kad kinų raketa sukėlė nerimo.

   Šaltinis 

   Skaityti komentarus